Connect with us

Rüya

Rüyada Fitil Tabiri

Published

on

Rüyada Fitil tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Mum, lamba vs. fitili bir yaren bayan yöneticisine, Fitilin tamamen yanmış olması bu yöneticinin vefatına, Fitilin
sönmüş olduğunu görmek birinin hastalanmasına, hasta varsa vefatına, Güzelce yanan ve etrafına ışık saçan
fitil kadın cihetinden kaynaklanaan sevinç ve mutluluğa, Dinamit, bomba vs. fitili atıl kapasiteyi yahut
potansiyel gücü harekete geçiren sebep ve unsurlara delalet eder. ( Fitil kullanmak için Bakınız; İlaç.)


Molla Cami: Rüyada fitil görmek, bir dairenin müdiresine işaret eder.Bir kimse fitilin hepsini yanmış görse, bir dairenin müdiresi ölür. Eğer fitilden bir kıvılcım sıçrayıp pamuğu yaksa, bir daire müdiresinin hata ve yanlış bir hareketi olur.Bir kimse bir yerde mumu ve kandilin fitilinin söndüğünü görse, hasta olan bir kimse orada ölür veya oraya kaybolmuş bir kimsenin ölüm haberi gelir.


Nablusi: Rüyada fitil görmek, bir dairenin müdiresine delâlet eder. Bir kimse fitilin hepsini yanmış görse, bir dairenin müdiresi ölür. Eğer fitilden bir kıvılcım sıçrayıp pamuğu yaksa, bir daire müdiresinin hata ve yanlış bir hareketi olur. Bir kimse bir yerde mumu ve kandilin fitilini söndüğünü görse, hasta olan bir kimse orada ölür veya oraya kaybolmuş bir kimsenin ölüm haberi gelir.


Seyyid Süleyman: Kirmani demiştir ki: Rüyada yanmakta olan fitil görmek; Allah’ın emirlerini halka anlatan, onlara hayrı dokunan bir zatla tabir olunur. Fitil yanmıyorsa; yorum bunun zıddıdır. Fitilin tamamiyle yanıp bitmesi, yukarıdaki vasıflara haiz bir zatın vefatıdır. Birçok fitiller yakan menfaat görür.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar