Connect with us

Rüya

Rüyada Gelin, Güvey Tabiri

Published

on

Rüyada Gelin, Güvey tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Molla Cami: Rüyada görülen gelin, bezekli olursa dünyaca ucuzluk vebolluğa işaret eder.
Hanımım görmediği bilmediği kendisine hanımının ismi verilmediği ve nisbet edilmediği halde kendisine güveyi dendiğini gören kimse, ölür veya bir insanı öldürür.
Eğer o kimse alacağı kadını görse ve tanısa veya kendisine onun ismi söylense, o kimse birisini evlendirir.
Rüyada bir kadınla evlendiğini gören kimse, o kadının kıymeti, fazileti, değeri, isminin anlamı ve güzelliği nisbetinde nimet ve güce erişir.


Diyanet: Rüyada gelin görülmesi her zaman için hayırla yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir gelinin koluna girdiğini ve onunla birlikte yürüdüğünü görmesi; o kimsenin eline çok miktarda mal ve para geçeceğine yorumlanır. Bir kızın rüyasında kendisinin gelin olduğunu görmesi; o kızın yakında büyük bir kısmete kavuşacağına, rüyasında eğer bir erkeğe doğru yürüyorsa, o kısmetin çok yakında eline geçeceğine, böyle bir rüyayı bir erkek görmüş ise; o erkeğin yakında evleneceğine, eğer evli ise; bir çocuğu olacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında hanımını görmediği ve ismini duymadığı halde kendisine güveyi denildiğini görmesi; o kimsenin öleceğine veya bir başkasını öldüreceğine, bir kimsenin rüyasında evlendiğini görme-Sı; o kadının kıymeti, fazileti, isminin anlamı ve güzelliği nispetinde o kimsenin nimet ve saltanata nail olacağına delalet şeklinde tabir olunur.


Nablusi: Rüyada görülen gelin, bezekli olursa dünyaca ucuzluk ve bolluğa delâlet eder.
Hanımını görmediği bilmediği kendisine hanımının ismi verilmediği ve nisbet edilmediği halde kendisine güveyi dendiğini gören kimse, ölür, veya bir insanı öldürür.
Eğer o kimse alacağı kadını görse ve tamsa veya kendisine onun isnü söylense, o kimse birisini evlendirir.
Rüyada bir kadınla evlendiğini gören kimse, o kadının kıymeti, fazileti, değeri, isminin anlamı ve güzelliği nisbetinde nimet ve saltanata erişir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar