Connect with us

Rüya

Rüyada Gemi Dümeni Tabiri

Published

on

Rüyada Gemi Dümeni tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Seyyid Süleyman: Gemi dümeni; şeriat, islam, hidayet, zafer, selamet, tehlike, kazanç ve zararla tabir olunur. Bindiği geminin dümeni kırılan kişi, işlerinde zarara uğrar veya dini bozulur. Dünya ve ahirette mahzun olur. Dümenin tekrar tamir edilmesi; zarardan kurtulmak, doğru yolu bulmak, yeniden din ve iman sahibi olmaktır.
Bazı tabirciler için gemi dümeni, işlerin ve memurların hepsini idare eden hükumetin sembolüdür. Dümenin muntazam işlemesi; hükumet işlerinin intizamıdır. Dümenin çalışmaması ise; düzenin sonu, işlerin bozulmasıdır. Başka bir görüşe göre, gemi dümeni; rüya sahibinin işleriyle yorumlanır. Bir geminin dümenini maharetle kullanan; dünya ve ahiret işlerinde hayır ve menfaat bulur. Dümeni beceriksizce kullanmak; bu tabirin zıddıdır. Rüyasında, kendine ait bir geminin dümeninin kırıldığını gören, memursa; azl olunur. Tüccarsa; işleri bozulur. Zenginse; zarar eder. Fakirse; büsbütün zarurete düşer. Hastaysa; vefat eder. Hulasaten bu rüya iyi değildir. Dümenin tamir edilmesi veya yenisiyle değiştirilmesi, yukarıdaki kötü yorumların tam tersidir.
İbn-i Şirin ve bazı tabircilere göre dümenci; ulema ve zabıta memurlarıyla yorumlanır. Büyük bir harp gemisinde dümenin değişmesi yahut kaybolması; büyük islam alimlerinin vefatına veya zabıta müdürlerinin değişmelerine yahut ölümlerine işarettir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle