Connect with us

Rüya

Rüyada Gizlenmek Tabiri

Published

on

Rüyada Gizlenmek tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya:

 • Eve gizlenmek başa gelen bir halden dolayı insanların teselli etmesine,
 • Hamile kadın için kız çocuğu doğurmaya,
 • Bir dağa gizlenmek kadir ve kıymet bilir bir kimseden yardım görmeye yahut ona güvenmeye,
 • Bir ağacın arkasına gizlenmek ilim ehli birine yaklaşmaya,
 • Gizlenmek bazen nifak ve kötü işlere delalet eder.

  Molla Cami: Bir eve girip gizlendiğini gören kimse, taziye edilir.Bir kimse rüyada gizlense bir kız çocuğu olur.
  Rüyada gizlenmek, gizlendiği şey üzerine işaret eder. Bundan dolayı kendisinin bir dağda gizlendiğini görmek, kadr-u kıymeti olan bir kimseye itimat ve dayanmakla tabir edilir.
  Bir ağaca dayanarak gizlendiğini gören, alim bir kimseye meyleder. Rüyayı görenin hanımı hamile ise bir kız çocuğu dünyaya gelir. Bazen de gizlenmek, ayrılığa ve kötü amelleri söylemeye işaret eder.


  Diyanet: Rüyanızda gizlendiğinizi veya yüzünüzü gizlediğinizi görmeniz; bir kızınızın olacağına veya birinden korkup kaçacağınıza işaret eder. Ebu Saîd el-Vâiz’in yorumuna göre: Rüyanızda bir odada gizlenerek herkesten yüzünüzü sakladığınızı görmeniz; felâkete maruz kalmaktan korkarak, kaçmaya ve gizlenmeye yorumlanır


  Nablusi: Bir eve girip gizlendiğini gören kimse, taziye edilir. Bir kimse rüyada gizlense bir kız çocuğu olur. Nitekim Allahü Teâlâ «Verilen müjdenin tesiriyle kavimden gizlenir» (Sûre-i Nahl, âyet 59.) buyurmuştur.
  Rüyada gizlenmek, gizlendiği şey üzerine delâlet eder. Bundan dolayı kendisinin bir dağda gizlendiğini görmek, kadr-i kıymeti olan bir kimseye itimat ve dayanmakla tabir edilir.
  Bir ağaca dayanarak gizlendiğini gören, âlim bir kimseye meyleder. Rüyayı görenin hanımı hamile ise bir kız çocuğu dünyaya gelir. Bazan da gizlenmek, nifaka ve kötü amelleri söylemeye delâlet eder.


  Seyyid Süleyman: Rüyasında gizlendiğini ve yüzünü gizlediğini gören kimsenin, bir kızı doğar yahut birinden korkarak kaçar.
  Ebu Said’ül Vaaz demiştir ki: Bir yere saklanıp, herkesten yüzünü gizlediğini gören; felakete düşmekten korkar. Bu rüya aynı zamanda firara delalettir.

 • Advertisement
  Advertisement

  En Çok Okunanlar