Connect with us

Rüya

Rüyada Göbek Tabiri

Published

on

Rüyada Göbek tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Kişinin anne ve babasına, hanımına, cüzdanına ve mesleğine; Göbekte görülen çirkin bir durum, yukarıda
sayılan şeylerdeki olumsuzluklara, Hastanın göbeğinin açılması vefatına, Göbek sevenç ve neşeye, Göbeğini
açılmış görmek mal ve para harcamaya, Gurbettte göbek görmek vatanına dönmeye delalet eder.


Molla Cami: Rüyada görülen göbek rüya sahibinin annesine, babasına veya kendisinin geçindiği kazancına ya da taahhüt ettiği zanaatkara işaret eder. Bazen de göbek görmek, görenin hanımına veya hizmetçisine ya da cüzdanına işaret eder.
Rüyada göbeğinde ağrı bulunduğunu gören kimsenin, annesini veya babasını kaybetmesine işaret eder veya anne ve babasının bulunduğu şehirden uzak düşer. Gurbette bulunan bir kimse bu rüyayı görse o kimsenin bulunduğu şehirden kendi şehrine geri dönmesine işaret eder.
Bir kimse rüyada göbeğinde çirkin bir şey meydana geldiğini görse, o kötülük yukarda da zikrettiğimiz gibi rüya sahibinin anasına veya babasına, yahut çocuğuna ya da malına ait olur.
Hasta olan bir kimse rüyada göbeğinin açıldığını görse, o şahsın öleceğine işaret eder.
Rüyada kendi eliyle göbeğini açtığını gören kimse, harcamak üzere arpa ve buğday koyduğu anbarını veya mahzenini ya da cüzdanını açar. Bazen de göbek sevince ve gizli şeylere işaret eder.


Nablusi: Rüyada görülen göbek rüya sahibinin anasına babasına veya kendisinin geçindiği kazancına ya da taahhüt ettiği sanatına delâlet eder. Bazan da göbek görmek, görenin hanımına veya cariyesine ya da kapalı olan cüzdanına delâlet eder.
Bir kimse rüyada göbeğinde çirkin bir şey meydana geldiğini görse, o kötülük yukarda da zikrettiğimiz gibi rüya sahibinin anasına veya babasına, yahut çocuğuna ya da malına ait olur. Hasta olan bir kimse rüyada göbeğinin açıldığını görse, o şahsın öleceğine delâlet eder.
Rüyada kendi eliyle göbeğini açtığını gören kimse, harcamak üzere arpa ve buğday koyduğu anbarını veya mahzenini ya da cüzdanını açar. Bazan da göbek sevince ve gizli şeylere delâlet eder. Rüyada iki göbeği olduğunu gören şahıs, iki cariyeye nail olur.
Göbek kişinin zevce ve cariyelerden sevdiği ve arzu ettiğidir. Bundan dolayı bir kimse göbeğinde çirkinlik veya güzellik ya da fena bir hal bulunduğunu görse, onun hanımı ve cariyesinin güzellik veya çirkinliğidir.
Rüyada göbeğinde ağrı bulunduğunu gören kimsenin, annesini veya babasını kaybetmesine delâlet eder. Veya anne ve babasının bulunduğu şehirden uzak düşer. Gurbette bulunan bir kimse bu rüyayı görse, o kimsenin bulunduğu şehirden kendi şehrine geri dönmesine delâlet eder.


Seyyid Süleyman: Rüya aleminde göbek görmek; insanın hareketleri, sevinci ve karısıyla tabir olunur. Rüyada görülen iyi ve kötü her hal, bunlara göre yorumlanır.
Ebu Said’ül Vaaz demiştir ki: Rüyada göbek; velayettir. Uyku aleminde göbek görenin, karısıyla münasebetleri bozulur.
Rüyasında göbeğinin çok büyük olduğunu gören; karısıyla çok güzel geçinir. Sevinci ve ferahı artar. Göbeğini çok küçük gören; eşiyle iyi geçinemez. Göbeğinin üzerinde çıban ve yara görenin karısı, kötü huylu olur. Göbeğin üstünde yahut yanlarında pislik görmek; eşinin namusunda meydana gelecek bozulmaya delalettir. Göbeğini temiz ve normal halinde gören; ahlaklı bir kadınla evlenir. Göbeğin yok olması zevcenin vefatıdır. Göbeği yarılanın karısı, başka bir erkeğe meyleder. Bu yarığın düzelmesi kadının hatasından vazgeçerek tevbekar olacağına işarettir.
Göbeğinde sancı ve ağrı hisseden; karısıyla darılır. Göbeğini eliyle koparan; hanımını boşar. Göbeğini vücudunun başka bir yerinde gören; ya karısını yahut oturduğu muhiti değiştirir. Göbeğinin yanında bir başka göbek gören; ikinci bir kadınla evlenir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar