Connect with us

Rüya

Rüyada Gök Gürlemesi Tabiri

Published

on

Rüyada Gök Gürlemesi tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Molla Cami: Rüyada yağmursuz gök gürlemesi, korkuya işaret eder. Gökgürlemek devlet başkanı tarafından korku ve tehdittir.Bazen gök gürlemek, güzel vaada ve hayırlı işlere, işaret eder. Gök gürlemesini gören kimse borcunu öder. Hapis ise hapisten kurtulur. Gök gürlemesi, şimşek çakması ve yağmur yağması yolcu için korku, yolcu olmayan için harisliktir.
Gök gürlemek. polise işaret eder.
Bir kimse şehirlerden birisinde şiddetli gök gürlemesini yahut yüksek bir sesi işitse o şehirde halkın aniden vefat etmesine yahut halk içinde fitne ve katlin çıkmasına işaret eder. Şimşeğin sesi, düşmanlık ve rüya sahibinin dinindeki noksanlığına ve malındaki zararına işaret eder.
Halkın muhtaç olduğu vakitte yağmur ile bareber gök gürültüsünü işitse ve şimşeğin sesi de koomç olmasa, o mahalle halkının ucuzluk ve bolluğa nail olmasına işaret eder. Bir kimsenin şimşeksiz gök gürültüsünü görmesi, hileye, yalana, koğuculuk etmeye işaret eder.
Mevsiminde gök gürültüsünü işitmek müjdeye, hayra ve berekete işaret eder. Eğer mevsimsiz olursa, savaş ve fitnenin çıkmasından dolayı askerin hareketine, bazen de gök gürültüsünü işitmek Allah-u Teala Hazretlerine tesbiheişaret eder.
Gök gürültüsünü işiten kimse, isyankar ise tevbe istiğfar, inançsız ise İslamiyeti kabul eder. Gök gürültüsünün sesi korkunç olursa, meyvelerden korkulur. Eğer iyilik zamanına denk düşerse, o senede batı tarafından yağan yağmurun azlığına işaret eder.


Diyanet: Rüyada yağmursuz bir havada gök gürlemesinin görülmesi; devlet büyüklerinden gelecek korku ve endişeye yorumlanır. Kişinin rüyasında yağmurlu bir havada gök gürlemesi görmesi; feyze, berekete ve ucuzluğa delalet eder. Bir kimsenin rüyasında hafif bir yağmurla birlikte şiddetli bir gök gürlemesi görmesi; o kimsenin anne ve babasının rızasını kaybederek onları incittiğine, kişinin rüyasında normal bir şekilde yağmur yağarken gök gürültüsü görmesi; o yere hayır, bereket ve ucuzluğun geleceğine işaret eder. Câbiru’l-Mağribî’nin yorumuna göre: Rüyada şiddetli bir şekilde gök gürültüsü işitildiğinin görülmesi; devlet başkanının ün ve kudretinin artacağına, rüyada gök gürültüsü ile birlikte şimşek çaktığının da görülmesi; o yerde bir kötülüğün çıkacağına yorumlanır.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar