Connect with us

Rüya

Rüyada Gözyaşı Tabiri

Published

on

Rüyada Gözyaşı tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Sıcık gözyaşı üzüntü ve kedere, serin gözyaşı sevinç veferaha, Göz içinde biriken gözyaşları mal biriktirmeye,
onların yüzüne akması bunu afiyet le ve cömertçe harcamaya, Gözyaşı yalnızlığa, gurbete, sevgiliye hasrete;
hayatı iyi ve doğru anlayıp ahiret yurdu için hazırlanmaya, yufka yürükliliğe ve kalb inceliğine delalet eder.


Molla Cami: Rüyada görülen gözyaşı eğer soğuksa ferahlıktır. Sıcaksa, üzüntü ve kederdir. Ağlamaksızın yüzüne gözyaşlarının aktığını gören kimseye soyu hakkında kötü söz söylenir ve sözü geçen birisi olur.
Gözünün yaşını gözü içinde dolaştığını ve gözlerini sulandığını gören kimse, helal mal biriktirir ve kendisi onu gizlemeyi istediği halde düşmanı o malı açığa vurur. Eğer o yaşlar gözünün üzerine akarsa, o helal malı infak etmekle kalbi temiz ve rahata kavuşur. Bir ışık veya güneşe bakmaktan dolayı gözden çıkan yaşı görmek, güneş veışığın işaret ettiği kimse tarafından ona gelecek zarara işaret eder. Bazen de gözyaşı, yalnızlığa, gurbete, şiddete ve sevgiliye karşı ilgiye işaret eder.


Nablusi: Rüyada görülen gözyaşı eğer soğuksa ferahlıktır. Sıcaksa, üzüntü ve kederdir.
Ağlamaksızın yüzüne gözyaşlarının aktığını gören kimseye nesebi hakkında kötü söz söylenir ve sözü geçen birisi olur. “‘
Gözünün yaşını gözü içinde dolaştığını ve gözlerini sulandığını gö-ı nn kimse, helâl mal biriktirir ve kendisi onu gizlemeyi istediği halde düşmanı o malı açığa vurur. Eğer o yaşlar gözünün üzerine akarsa, o helâl malı infak etmekle kalbi temiz ve rahata kavuşur. Sağ gözünün yaşı sol gözüne girdiğini görse, o kimsenin oğlu kızına yakınlık eder.
Rüyada esnemek anında çıkan gözyaşı, sebepsiz olarak az bir zimmettir. Bir ışık veya güneşe bakmaktan dolayı gözden çıkan yaşı görmek, güneş ve ışığın delâlet ettiği kimse tarafından ona gelecek zarara delâlet eder. Bazan da gözyaşı, yalnızlığa, gurbete, şiddete ve sevgiliye karşı şevk ve iştiyaka delâlet eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar