Connect with us

Rüya

Rüyada Gülmek Tabiri

Published

on

Rüyada Gülmek tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Molla Cami: Rüyada kahkahasız gülmek ferahlık ve sevince işaret eder. Kahkaha ile gülmek ise, aglamaya işaret eder. Rüyada yapılan bir şakadan dolayı gülünürse, şaka yapan kimsenin uyanıkken insaniyetsizliğine işaret eder. Bir şeyi taklid etmekten dolayı gülmenin tabiri de böyledir.
Rüyada gülmek üzüntüdür. Bazı tabirciler, rüyada güldüğünü gören kimse, erkek bir çocukla müjdelenir, dediler.Tebessüm ettiğini görse, iyilik ve sevince işaret eder. Bazen de bu rüya gördüğü gibi çıkar. Bir kimse rüyada bir yerde güldüğünü görse, orada ucuzluk ve bolluk olur.Rüyada ölmüş bir kimseyi gülüyor görse, o kimsenin ahirette durumunun iyi olduğuna işaret eder.
Rüyada gülmek, hafiflik ve ahmaklıktır. Özellikle bu rüyayı görenler, selahiyetli kimse iseler, bunların görevlerinden alınmalarına işaret eder.


Diyanet: Kişinin rüyasında güldüğünü görmesi, gam ve kederle tabir olunur. Rüyanızda kahkaha ile güldüğünüzü görmeniz; büyük bir kedere maruz kalacağınıza işaret eder. Kirmânî’nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında tebessümle güldüğünü görmesi; o kimsenin muradına ereceğine delaletle tabir olunur. Câfer-î Sâdik’ın yorumuna göre: Rüyanızda tebessüm ederek güldüğünüzü görmeniz; bir erkek evlâda sahip olacağınıza, eğer bekâr iseniz; iyi bir kızla evleneceğinize ve her durumda bu rüyanızın hayırlı olduğuna yorumlanır.


Nablusi: Rüyada — kahkahasız — gülmek ferahlık ve sevince delâlet eder. Kahkaha ile gülmek ise, ağlamaya delâlet eder. Rüyada yapılan bir şakadan dolayı gülünürse, şaka yapan kimsenin uyanıkken insaniyetsizliğine delâlet eder. Bir şeyi taklid etmekten dolayı gülmenin tabiri de böyledir. Zira bu durum mahzurlu bir şeyi yapmaya delildir.
Rüyada gülmek üzüntüdür. Bazı tâbirciler, rüyada güldüğünü gören kimse, erkek bir çocukla müjdelenir, dediler. Tebessüm ettiğini görse, iyilik ve sevince delâlet eder. Bazan da bu rüya gördüğü gibi çıkar.
Bir kimse rüyada bir yerde güldüğünü görse, orada ucuzluk ve bolluk olur. Rüyada ölmüş bir kimseyi gülüyor görse, o kimsenin âhirette durumunun iyi olduğuna delâlet eder. Rüyada gülmek, hafiflik ve ahmaklıktır. Özellikle bu rüyayı görenler, selâhiyetli kimse iseler, bunların görevlerinden alınmalarına delâlet eder.


Seyyid Süleyman: Bu rüya üzüntüye işarettir. Kahkahayla gülmek; daha büyük bir derdi ifade eder.
Kirmani’ye göre, tebessüm etmek; müjde ve murada nail olmaktır.
Cafer-i Sadık diyor ki: Tebessüm etmek; erkek evlada delalet eder. Rüya sahibi bekarsa; evlenir. İyi ve dindar bir karısı olur. Bu iyi bir rüyadır.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar