Connect with us

Rüya

Rüyada Gurbet Tabiri

Published

on

Rüyada Gurbet tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Molla Cami: Rüyada gurbete çıkmak, para ve mal elde etmeye işaret eder. Bazı tabirciler gurbet sevdikleriyle bir araya gelmektir, demişlerdir. Gurbete düşmek bir şehirden diğer bir şehire nakletmeye de işaret eder. Gurbete düşmek yalnızlık ile de tabir edilir.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında yurdundan ayrılarak gurbete gittiğini görmesi; o kimsenin gözünde büyüttüğü işlerini başladıktan sonra kolay bir şekilde halledeceğine yorumlanır.


Seyyid Süleyman: İbn-i Şirin demiştir ki: Rüyada gurbette olan birinin geldiğini görmek; ondan sevinilecek bir haber almaktır. Bir rivayete göre, onunla çabucak kavuşmaktır. Kendisinin gurbete gittiğini gören; ya uzağa gider yahutta hasretini çektiği kişiden haber alamaz.
Cabir’ül Mağribi demiştir ki: Kayıp olan bir kimsenin seferden döndüğünü görmek; işlerde kolaylıktır. Beklenen bu yolcunun mal ve ni’metle gelmesi, fetih ve hayırdır. Fakat, gelenin yüzü asık, eli boşsa yorum üzüntüdür.
İsmail El Eş’as diyor ki: gurbetteki yolcunun çıplak olarak geldiğini görmek; onun yolda soyulacağına işaret eder.


Guncel: Rüyada gurbette olduğunu ya da gurbete gittiğini görmek, içinde bulunduğunuz durumdaki dengesizliğe ve kaosa işaret eder. Bu rüya, bir şeyleri değiştirme ihtiyacınızdan kaynaklanır. Ufkunuzu genişletmeli ve hayatınızda ciddi düzeltmeler yapmalısınız. Bu rüya yeni bir ruhsal durumu da yaşamaya başladığınız şeklinde de tabir edilebilir. Son olarak bu rüya, şu anki durumdan kaçma isteğinizin de habercisidir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar