Connect with us

Rüya

Rüyada Güzel Kokulu Otlar Tabiri

Published

on

Rüyada Güzel Kokulu Otlar tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Molla Cami: Güzel kokulu otları rüyada görmek, yahut koklamaküzüntü, keder ve şiddetten kurtulmaya, güzel amel işlemeye ve doğru söze işaret eder. Bir ölü, rüyada diri bir kimseye güzel kokulu şey verse yahut bir kimse ölünün yanında güzel kokulu şeyler görse, o ölünün Cennette olmasına işareteder.
Bekar olan kimse için güzel kokulu şey eşe, evli olan kimse için de çocuğa yahut kendisinin şöhret bulacağı ilme, ya da iyilikle medh edilmeye işaret eder. Bazen de rüyada güzel kokulu otlann insanın yanına sokulmalan, üzüntü ve şiddete, bazen de hastalığa işaret eder. Rüyada su ile yeşilliğin bir arada olması üzüntü ve kederin gitmesine işarettir.
Güzel kokulu otlan bittikleri halde ve bittikleri yerde görmek, iyi bir şekilde medh edilmeye ve insanı mutlu edecek söze işaret eder. Güzel kokulu otlar erkek çocuktur.Güzel kokulu otların hepsinin yerlerinden kesilmiş görülmeleri üzüntü ve kederdir. Yer ve mevkiinde görülmesi rahata, kocaya veya çocuğa işaret eder. Güzel kokulu bir otun yer yüzünden semaya doğru yükseldiğini görmek, orahalkının aliminin vefatına işaret eder. Güzel kokuların çocuğa işareti ancak bunların bostanda oldukları takdirdedir.
Toplanıp deste ve demet edilmiş güzel kokulu otlar, hanıma kesilip başka yere atılmış ve kokuşu kalmamış olanı da musibete işaret eder. Güzel kokulu otlann bir kimsenin evinde serilmiş olması o kimseye olan övgüsüdür. Bir kimseye rüyada kokuşu olmayan, kokuşu hoş bir ot verilse, musibete işaret eder.
Bir kimse rüyada birisine güzel kokulu bir şey atsa ve o şeyi bir adam alsa, alan adam için, onlardan dolayı bir mahzunluk meydana gelir. Bir mescidde oturduğunu etrafında güzel kokulu otların bulunduğunu görse, o kimseyi gıybet etmeye ve etrafında bulunan kimselerin onu kendisindebulunmayan şeylerle kötülemelerine işaret eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar