Connect with us

Rüya

Rüyada Hasır Tabiri

Published

on

Rüyada Hasır tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Dost ve arkadaş meclisine; Hasırın üzerine oturmak bir işten dolayı pişmanlık duymaya, Sade ve mütevazi bir
hayat sürmeye ve alın teri ve el emeği ile geçinmeye, Hasırcı, mühendise, ressama, döşemeci yahut
dokumacıya, nikah kıyan kimseye delalet eder. Haasır, döşek gibidir; Bakınız; Döşek.


Molla Cami: Rüyada hasır üzerinde oturduğunu gören kimse yaptığı işten pişmanlık duyar.
Hasıra büründüğünü gören kimse bir sebepten dolayı sıkılır yahut sidik yolunda tutukluk meydana gelir.


Diyanet: Rüyanızda bir hasırın üzerinde oturduğunuzu görmeniz; yaptığınız bir kötülükten dolayı pişman olarak üzüntü duyacağınıza, rüyanızda bir hasıra sarıldığınızı görmeniz; kendinizden başkasını düşünmediğinize işaret eder. Bazı yorumculara göre: Rüyanızda hasır üzerinde oturduğunuzu görmeniz; sizin hapse gireceğinize. Rüyanızda bir hasır satın aldığınızı görmeniz; ibâdet maksadıyla camilerden çıkmadığınıza ve bütün saatlerinizi namaz ve niyazla geçirdiğinize delalet eder. Rüyanızda yeni bir hasır alarak üzerinde güzelce oturduğunuzu görmeniz; bir hanımla evleneceğinize, rüyanızda eski bir hasır görmeniz; fakirlikten kurtulacağınıza, rüyanızda eski fakat temiz bir hasır üzerinde yattığınızı veya oturduğunuzu görmeniz, fakirlikten kurtulacağınıza yorumlanır. Rüyanızda hasırınızın çalındığını görmeniz; hanımınızı kaybedeceğinize, rüyanızda hasırınızın yandığını görmeniz; hanımınızın öleceğine veya elinizdeki faydalı bir işinizin elinizden gideceğine ya da ibâdetlerinizi terk etmeye meyledeceğinize delalet eder.


Nablusi: Rüyada hasır görmek, hizmetçi, hâkim ve sultan meclisine delâlet eder.
Rüyada hasır üzerinde oturduğunu gören kimse yaptığı işten pişmanlık duyar.
Hasıra büründüğünü gören kimse bir sebepten dolayı sıkılır yahut sidik yolunda tutukluk meydana gelir.
Bazan da hasır döşeğin delâlet ettiği şeye delâlet eder.


Seyyid Süleyman: Rüyasında hasırda oturduğunu gören, işlediği bir hatadan dolayı pişman olur. Bir hasıra sarılan; kendinden başkasını düşünmez.
Bazı tabirciler şöyle demişlerdir: Dinden uzak biri, boş hasır üzerinde tek başına oturduğunu görürse; hapse girer. Satın aldığını gören bir dindar, büsbütün takvaya yönelir. Yeni hasır; zevceye delalettir. Yeni bir hasır alan, evlenir. Eski hasır, fakirlikten kurtuluştur. Eski fakat, temiz bir hasır üzerinde yatan veya oturan; ihtiyaçlardan kurtulur. Hasırı çalınan; karısını kaybeder. Hasırının yandığını görenin; ya karısı ölür, ya kendisi için faydalı olan bir işi kaybeder yahutta dünyaya meyleder.
Cafer-i Sadık demiştir ki: Rüyada hasır görmek üç türlü tabir olunur. Bunlar: Kanaatkar zevce, küçük bir menfaat ve pişmanlıktır.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar