Connect with us

Rüya

Rüyada Havuç Tabiri

Published

on

Rüyada Havuç tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Hayır ve menfaate, meramını kolaylıkla anlatan kimseye, Üzeri topraklı, çamurlu havuç zorluk ve çetinliğe, bir
şeyden men etmeye yahut menedilmeye delalet eder.


Molla Cami: Rüyada görülen havuç, kaba ve çirkin bir insandır.
Rüyada dinde bir havuç olduğunu gören kimse, zor bir işle uğraşsa bile iş kendisine kolay gelir. Yorumcular havuç gören ve onu yiyen kimse üzüntü ve kedere düşer, dediler, ayrıca, havuç yiyen hayır ve menfaate işarettir, denilmiştir. Havuç, derdini kolaylıkla anlatan kimsedir. Bundan dolayı elinde havuç olduğunu gören, bulunduğu çetinlikten veya hapislikten kurtulur.


Diyanet: Rüyada havuç görülmesi iyiye yorumlanmaz. Bir kişinin rüyasında çiğ veya pişmiş olarak havuç yediğini görmesi; o kimseye bir zarar getirmez. Belki zahmet ve sıkıntı ile elde edilecek bir mala işaret eder. Bir başka yoruma göre rüyada havuç yenildiğinin görülmesi; rüya sahibinin bir hastalığa yakalanacağına delalet eder.


Nablusi: Rüyada görülen havuç, menetmeye delâlet eder. Havuç, kabih ve çirkin bir insandır.
Rüyada elinde bir havuç olduğunu gören kimse, zor bir işde bulunur ve iş kendisine kolay olur.
Bazıları havuç gören ve onu yiyen kimse üzüntü ve kedere düşer, dediler, bazıları ise, havuç yiyen hayır ve menfaate nail olur, dediler.
Havuç, merammı kolaylıkla anlatan kimsedir. Bundan dolayı elinde havuçtan bir şey olduğunu gören, bulunduğu çetinlikten veya hapislikten halâs olur.


Seyyid Süleyman: Havuç görmek; sıkıntı ve üzüntüdür. Tabirciler çiğ veya pişmiş havuç görmekte bir hayır olmadığını söylemişlerdir. Belki, zahmetle kazanılan küçük bir menfaattir. Bir görüşe göre havuç yemek; hastalığa işarettir.
Ebu Said’ül Vaaz diyor ki: Havuç görmek ve yemek hüzne delalet eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar