Connect with us

Rüya

Rüyada Hayvan Kemiği Tabiri

Published

on

Rüyada Hayvan Kemiği tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Nablusi: Rüyada görülen hayvan kemiği, kemiğin kendisine nisbet edilen bir kimse tarafından meydana gelecek mala delalet eder. Rüyada görülen hayvan kemiği: «O kemiklere de et giydirdik» (Sure-i Mü’min, ayet 14) mealindeki ayet işaretince rüya sahibi için elbise giymeye delalet eder.
Hayvan kemiği malın aslına, kemikler büyük işlere ve mühim hususlara delalet eder.
Bir kimse rüyada kemiklere malik olsa, o kemiklerin miktarınca hayvanlara yahut ev ve dükkanlara malik olur. Çünkü kemikler bina gibidir. İnsan kemikleri, hayvan, köle, deve, sığır, ekin, ağaç ve kendisiyle kira alınacak ve istifade edilecek ve insanın geçimini sağlayan şeylere delalet eder.
Malı olmayan kimse için kemik görmek, dine ve her şeyinde itimad edip güvendiği farzlara delalet eder.
Kemikler, insanın mal ve kuvveti gibi yaşayışına hizmet eden şeylere, çoluk – çocuk veya hanımlar yahut evlat veya -hayvanat yahut cariye ve kölelerden ya da emlaktan olan insanın ihtiyaçlarına yardım edecek şeylere delalet eder.
Kemiklerin büyükleri, bir kavmin büyükleri, küçükleri ise kavmin etba, evlat veya hizmetçileridir.
Rüyada kemiğinin kırıldığını veya siyahlaştığını gören kimse, hasta ise ölür, sağlam ise, hasta olur. Bazen de kemik tazim etmeye delalet eder. Bundan dolayı bir kimse rüyada kemiğinin katılaştığını veya büyüdüğünü görse, rüya sahibinin tazime layık olmasına delalet eder.

Kemik görmek, kötü itikada, eski elbiseleri yenilemeye delalet eder. Eğer rüya sahibi hasta ise, hastalığından kurtulur.
Bazan kemik görmek, ev kiralarını toplamaya Bazen de sırları açığa çıkarmaya ve gizli işlere muttali olmaya delalet eder.
Rüyada kemiğinin demir olduğunu gören kimse, uzun bir hastalığa yakalanır veya meşakkati fazla olur ve buna sabreder.
Kemiğinin fildişi olduğunu gören kimsenin, haramla dolu olduğuna delalet eder. Bazen de kemikler — kabuklu olduklarından— meyveli ağaçlara ve ağacın meyvesi insanın güzellikleri veya ilim ve başka şeyler gibi insandan çıkıveren şeylerdir. Kemik sıhhat ve hastalığa da delalet eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar