Connect with us

Rüya

Rüyada Hendek Tabiri

Published

on

Rüyada Hendek tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Korunma amaçlı hendek malı ve canı koruyan her türlü tedbire, Malın zekatına, akıl ve ilme; Her türlü çukur
ve hendek insanın önüne çıkacak engel ve zorluklara, Bir hendekten karşıya atlamak bir engeli aşmaya
delalet eder.


Molla Cami: Rüyada görülen hendek, korunduğu şeye ve mala işarettir.
Bir kimsenin hendeksiz kale veya şehir görmesi, zekalının verilmemesi ve malın zayi edilmesi, askerin düşmandan korkup kaçarak gizlenmesi, ilmin zayi olması yahut düşmanın hücumu yahut kötülükle emredip iyilikten kaçındırmak gibi kötü görülen şeylerle işlerin dağılması ve düzenin bozulmasına işaret eder.


Diyanet: Rüyada herhangi bir hendek görülmesi tehlike ile tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında bir hendeğin başında olduğunu fakat hendekten atlama cesareti gösteremediğini görmesi; ona teklif edilen bir işi tehlikesinden dolayı kabul etmeyeceğine delalet şeklinde tabir olunur. Rüyanızda herhangi bir hendekten atlarken ayağınız kayarak içine düştüğünüzü görmeniz; içine düştüğünüz tehlikeli bir durumdan dolayı ne yapacağınızı şaşırdığınıza, rüyanızda hendekten çıktığınızı görmeniz; bu tehlikeyi atlattığınıza, rüyanızda içi su dolu herhangi bir hendek görmeniz; bir tehlike ile karşılaşacağınıza delaletle yorumlanır.


Nablusi: Rüyada görülen hendek, bekçi ve askerden melikin ve şehir halkının korunduğu şeye ve kendisinden düşmanı defettiği mala delâlet eder.
Eğer kale ilme delâlet ederse, hendek onda olan ve onun bekçisi bulunan âlimlere delâlet eder.
Kale kadına delâlet ederse hendek o kadının velisidir. Eğer kale çocuğa delâlet ederse, hendek o çocuğun babası veya anasıdır.
Bir kimsenin hendeksiz kale veya şehir görmesi, zekâtının verilmemesi ve malın zayi edilmesi, askerin düşmandan korkup kaçarak gizlenmesi, ilmin zayi olması yahut düşmanın hücumu yahut kötülükle emredip iyilikten kaçındırmak gibi kötü görülen şeylerle işlerin dağılması ve intizamından çıkmasına delâlet eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar