Connect with us

Rüya

Rüyada Hicr Suresi Tabiri

Published

on

Rüyada Hicr Suresi tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Molla Cami: Rüyada Hicr süresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek, Allah katında ve halk nazarında iyi bir kimse olmaya işarettir.Rüyada Hicr süresini okumak, güzel rızka, çok sevaba, günahtan kurtuluşa işarettir.


Diyanet: İbn-i Sîrîn’in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında Hicr Sûresi’ni veya bir kısmını okuduğunu ya da okuyan bir kimseden dinlediğini görmesi; o kimsenin halk nazarında itibarlı bir kimse olacağına işaret eder. Kirmânî’nin yorumuna göre: O kimsenin bütün arzu ve isteklerinin kabul edileceğine, değerinin artacağına ve günahlarından kurtulacağına yorumlanır. Câfer-i Sâdık’ın yorumuna göre: Rüya sahibinin Allah’ın nazarında makbul ve muhterem bir kişi olduğuna ve fakir olarak öleceğine işaret eder. İbn-i Fudâle’ye göre: Rüya sahibinin eğer hâkim ise vefatının yaklaştığına, eğer devlet başkanı ise; ahlâk ve şöhretinin iyi olacağına, eğer ticâret erbabı ise kazancının iyi olacağına delalet eder. İmam-ı Nablusî’nin yorumuna göre: O kimsenin Allah’ın yanında makbul bir kimse olduğuna, helâl rızka ve sevaba nail olacağına işaretle tabir olunmaktadır.


Seyyid Süleyman: İbn-i Şirin demiştir ki: Bu Sureyi rüya-sında tamamen veya kısmen okuyan yahut okunduğunu işiten, halkın yanında muteber ve ağır başlı olur. Büyük makama ulaşır.
Kirmani diyor ki: Bütün arzuları yerine gelir. Kadri, kıymeti yüce olup, günahlardan uzak durur.
Cafer-i Sadık buyuruyor ki: Rüya sahibi, Allah katında makbul ve muhterem olur.
Nafi ve İbn-i Kesir şöyle diyorlar. Fakir ve miskin olarak vefat eder.
İbn-i Fuzale’ye göre, rüya sahibi hakimse; eceli yaklaşmıştır. Hükümdarsa, ahlakı ve şöhreti iyi olur. Tüccar ve esnafsa kazancı artar.
Abdulgani’en Nablusi demiştir ki: Allah indinde ve halk nazarında makbul ve güzel olup, helal rızk elde eder. Sevap kazanır.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar