Connect with us

Rüya

Rüyada Hindistan Cevizi Tabiri

Published

on

Rüyada Hindistan Cevizi tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Bakınız; Ceviz.


Diyanet: Rüyada hindistan cevizi görülmesi; batıl ilimlerle uğraşan bir kişi ile yorumlanır. Rüyanızda hindistan cevizi yediğinizi görmeniz; batıl ilmi tasdik edeceğinize, bir yoruma göre de Hindistan cevizi görülmesi veya yenilmesi; kalbi katı, kaba bir adamla veya hindli bir kadınla yorumlanır. İbn-i Kesîrin yorumuna göre: Rüyanızda hindistan cevizi görmeniz; bir müneccim tarafından gelecek hayra yorumlanır. Bir yoruma göre de hindistan cevizi iri yarı bir hizmetçiye işarettir. Rüyanızda hindistan cevizi yediğinizi görmeniz; sizin dini yönünüzün kuvvetine, dualarınızın Allah tarafından kabul olunduğuna, kişinin rüyasında hindistan cevizi yediğini ve bundan hiç kimseye vermediğini görmesi; o kişinin bilgin birisi olduğuna ve fakat bu bilgisinden kimsenin istifade edemediğine delalet eder.


Seyyid Süleyman: Hindistan cevizi bir müneccim(*) tarafından gelecek mala delalet eder. Bir rivayete göre, rüya sahibi müneccimin sözüne değer verir. Şayet cevizi yerse, o sözü tasdik eder. Merhametsiz bir adama da delildir.
Başka bir görüşe göre, hindistan cevizi iri yarı bir adama yahut Hintli bir cariyeye işarettir.
Cevz-i bevva denilen Hint cevizi yediğini gören, dine bağlı olur. Dini ilimlerin tahsilini yapar. Bu cevizi yemeyen, ilim tahsil etmez ve kimseye faydalı olmaz.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle