Connect with us

Rüya

Rüyada Hindistan Cevizi Tabiri

Published

on

Rüyada Hindistan Cevizi tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Bakınız; Ceviz.


Diyanet: Rüyada hindistan cevizi görülmesi; batıl ilimlerle uğraşan bir kişi ile yorumlanır. Rüyanızda hindistan cevizi yediğinizi görmeniz; batıl ilmi tasdik edeceğinize, bir yoruma göre de Hindistan cevizi görülmesi veya yenilmesi; kalbi katı, kaba bir adamla veya hindli bir kadınla yorumlanır. İbn-i Kesîrin yorumuna göre: Rüyanızda hindistan cevizi görmeniz; bir müneccim tarafından gelecek hayra yorumlanır. Bir yoruma göre de hindistan cevizi iri yarı bir hizmetçiye işarettir. Rüyanızda hindistan cevizi yediğinizi görmeniz; sizin dini yönünüzün kuvvetine, dualarınızın Allah tarafından kabul olunduğuna, kişinin rüyasında hindistan cevizi yediğini ve bundan hiç kimseye vermediğini görmesi; o kişinin bilgin birisi olduğuna ve fakat bu bilgisinden kimsenin istifade edemediğine delalet eder.


Seyyid Süleyman: Hindistan cevizi bir müneccim(*) tarafından gelecek mala delalet eder. Bir rivayete göre, rüya sahibi müneccimin sözüne değer verir. Şayet cevizi yerse, o sözü tasdik eder. Merhametsiz bir adama da delildir.
Başka bir görüşe göre, hindistan cevizi iri yarı bir adama yahut Hintli bir cariyeye işarettir.
Cevz-i bevva denilen Hint cevizi yediğini gören, dine bağlı olur. Dini ilimlerin tahsilini yapar. Bu cevizi yemeyen, ilim tahsil etmez ve kimseye faydalı olmaz.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar