Connect with us

Rüya

Rüyada Hokka Tabiri

Published

on

Rüyada Hokka tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Varlıklı kadın ve erkeğe, hikmet ve bilgi içeren kitaplara, müjde ve sevince, İçinde inci bulunan hakkası
olduğunu görmek, hizmetçisi ve komşusu olan güzel bir eve sahip olmaya, Kadınlara ait hokka üzüntü ve
kedere, Toprak yapılmış ( porselen, seramik vbb.) hokka hizmetçi ve cariyeye, cam hokka vefasız bir dosta
delalet eder.


Molla Cami: Rüyada yazı yazacak hokkayı görmek, ciltli kitaba, Bazen de zengin hanıma yahut garip ve bekar kadın için zengin bir erkeğe tabir edilir.
İçine inci ve altın konulan okka müjdedir. Bundan dolayı içinde inci veya mücevher olan bir okkayı görmek, müjde ve birkaç gün so a rüya sahibine gelecek sevinçtir.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında yazı hokkası görmesi; o kişinin yakında sevinçli bir haber alacağına, kışının rüyasında tükürük hokkası görmesi; o kimsenin yakınlarından birinin düşmanlığına maruz kalacağına işaret eder. Bir başka yoruma göre: Rüyada hokka görülmesi akılla tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında bir hokkaya mürekkep koyduğunu görmesi; o kimsenin çocuğunun olacağına, kişinin rüyasında bir hokkaya kalemi batırarak yazı yazdığını görmesi; o kimsenin eşiyle geçiminin çok düzgün ve mutlu olduğuna yorumlanır.


Nablusi: Rüyada yazı yazacak hokkayı görmek, güzel sözleri ihtiva eden ciltli kitaba, bazan da zengin hanıma yahut garip ve bekâr kadın için zengin bir erkeğe delâlet eder.
Terazi ve attarın okka ve kutusunu görmek, ticaret ve kazanca, ihtiyaçları gidermeye ve onun miktarınca perakende işlerin toplanmasına delâlet eder.
İçine inci ve altın konulan okka müjdedir. Bundan dolayı içinde inci veya mücevher olan bir okkayı görmek, müjde ve birkaç gün sonra rüya sahibine gelecek sevinçtir.


Seyyid Süleyman: Bkz. Divit.


Seyyid Süleyman: Bkz. Divit.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar