Connect with us

Rüya

Rüyada İbrik Tabiri

Published

on

Rüyada İbrik tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Hizmetçiye, bereket ve mirasa, sıhhat ve uzun ömre, halime kadın için erkek çocuğa, günah işleyenin tövbe
etmesine, Birçok ibriği bir yerde görmek güzel ameller işlemeye ve bereketli kazanca delalet eder.


Molla Cami: Rüyada ibrik görmek, günahkar için bir tevbeye, hamile için ise erkek çocuğa işarettir. Bazen de gizlilikleri biten bir erkek çocuğa alamettir. ibrikleri bir araya toplamak, Cennete gitmeye sebeb olacak güzel amelleri işlemeye, işaret eder.
Rüyada, ibriğin kıymetinin yüksek oldugunu gören kimsenin kıymeti ve şanı yüksek olur.
İbrik, oyuna, gülme ve kahkahaya da işaret eder.İbriğe benzeyen kap kacakların tabiri de böyledir.


Diyanet: Rüyada ibrik görülmesi tövbe ile tabir olunur. Bir hamile kadının rüyasında ibrik görmesi; o kadının bir erkek çocuk doğuracağına, bir erkeğin rüyasında ibrik görmesi; o erkeğin kendisine emanet edilen sırrı saklayacağına delalet eder. Rüyanızda bir ibrik ile abdest aldığınızı görmeniz; ibâdetinizin kabul olunduğuna, kişinin rüyasında bir ibrik görmesi; o kişinin dünyada güzel işler yapacağına, kişinin rüyasında altından bir ibrik görmesi; o kimsenin günahlarından tövbe etmesi gerektiğine, kişinin rüyasında gümüşten bir ibrik görmesi; iyiye yorumlanır.


Nablusi: Rüyada ibrik görmek, günahkar için tevbeye, hamile için erkek çocuğa delalettir. Bazen de gizlilikleri bilen bir erkek çocuğa alamettir.
İbrikleri bir araya toplamak, Cennete gitmeye sebeb olacak güzel amelleri işlemeye, Bazen de kılıca delalet eder. Çünkü ibrik, kılıcın isimlerindendir.
Rüyada, ibriğin kıymetinin yüksek olduğunu gören kimsenin kıymet ve sanı yüksek olur. İbrik, oyuna, gülme ve kahkahaya da delalet eder. İbriğe benzeyen kap kaçakların tabiri de böyledir.


Seyyid Süleyman: İbrik rüyası hizmetçiye delalet eder.
Cafer-i Sadık bunu şunlarla ifade ediyor: Zevce, hizmetkar, cariye, dinde olgunluk, sağlık, uzun ömür, mal, ni’met, hayır, bereket ve miras.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar