Connect with us

Rüya

Rüyada İçmek Tabiri

Published

on

Rüyada İçmek tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya:

 • Süt, su, bal ve diğer şeylerin şerbetini içmek fıtrat güzelliğine, ilim ve hidayete, manevi zevklere ve ibadet hazzına,
 • İnsana ferahlık veren soğuk meşrubat ve su içmek helal mala,
 • Kaplıcada sıcak su içmek şifaya,
 • kaplıca dışındaki yerlerde sıcak su içmek gam ve kedere delalet eder.

  Molla Cami: Rüyada ne olduğu belirsiz ve tatlı bir şeyi içmek veya güzel ve tatlı bir su içmek, ilim ve hidayete, tarikat sahipleri için, ruhani zevk ve sefaya işaret eder.
  Rüyada sabahleyin soğuk ve tatlı su içtiğini gören kimse helal mala kavuşur. Bu rüya sıcak su içmek itiyadı olan kimsenin dışındakiler hakkında hayırdır.


  Diyanet: Rüyada bir şey içildiğinin görülmesi; ibâdetle yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında içinde ne olduğu bilinmeyen bir kaptan veya bir testiden bir şey içtiğini görmesi; o kimsenin hayatı boyunca Allah’ın yolunda olduğuna ve emirlerinden ayrılmayacağına, kişinin rüyasında altın bir kaptan su veya tatlı bir şerbet içtiğini görmesi; o kimsenin kedere maruz kalacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında gümüş bir kaptan içtiğini görmesi; o kişinin neşe ve sevince erişeceğine, kişinin rüyasında bir çeşmeden avuçlarıyla su içtiğini görmesi; o kimsenin dünya ve âhirette mutlu olacağına işaret eder. Rüyanızda bir dereden su içtiğinizi görmeniz; bir yolculuğa çıkacağınıza, rüyanızda denizden tuzlu su içtiğinizi görmeniz; hastalanacağınıza, rüyanızda bir cam bardaktan ayran veya soda içtiğinizi görmemiz; kendinize âit bir evcil hayvanın doğuracağına delaletle tabir olunmaktadır.


  Nablusi: Rüyada ne olduğu belirsiz ve tatlı bir şeyi içmek veya güzel ve tatlı bir su içmek, ilim ve hidayete; tarikat sahipleri için, ruhani zevk ve sefaya delalet eder. Rüyada sabahleyin soğuk ve tatlı su içtiğini gören kimse helal mala kavuşur. Bu rüya sıcak su içmek itiyadı olan kimsenin dışındakiler hakkında hayırdır. Zira sıcak su içmek, normal değildir.

 • Advertisement
  Advertisement

  En Çok Okunanlar