Connect with us

Rüya

Rüyada İdris (a.s.) Tabiri

Published

on

Rüyada İdris (a.s.) tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Günahtan sakınmaya; inanç ve amelde şuurlu olmaya, kadri yüce insanlara yaklaşmaya, ilim ve hikmetten bol
nasibe delalet eder.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında İdris (a.s.)’ı görmesi; o kişinin kendisini ibâdete vereceğine ve maneviyâtının kuvvetleneceğine, kişinin rüyasında İdris (a.s.)’la sohbet ettiğini görmesi; o kimsenin ilmini ve görgüsünü artırarak yüksek mevki ve mertebelere nail olacağına veya büyük bir kişiyle yakınlık kurarak bu yolla sosyal durumunu yükseltme imkânını elde edeceğine işaret eder.


Nablusi: O’nu rüyasında gören günahtan sakınır ve takva sahibi olur. Son encamı hayır olur. Şuurlu ve idrak sahibi ve bilerek ibadet ve taatta bulunur.
Rüyasında İdris (A.S.) olduğunu, veya O’nun sıfatı üzerinde bulunduğunu gören kimsenin ilmi çok olur. Yahut büyük insanlara yaklaşır ve, yüksek mertebelere erer.
Hz. İdris (A.S.) ile arkadaş olduğunu gören kimse yüksek makam sahibi biriyle arkadaş olur. O’nu noksan halde görenin noksanlığı rüya sahibine aittir.


Seyyid Süleyman: İdris (A.S.)ı görenin işleri hayırlı, akıbeti güzel olur. Bazı tabircilere göre, Hz. İdrisi görmek ibadete ve bu yolda çalışmaya işarettir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar