Connect with us

Rüya

Rüyada İnat Etmek Tabiri

Published

on

Rüyada İnat Etmek tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Kendine aşırı güvenmeye, gurur ve kibir yüzünden insanlar nazarında sevimsizleşmeye, kötülük ve şerre
bulaşmaya, İnatçılık, her hal ve durumda üzüntü ve kdere delalet eder.


Molla Cami: Rüyada inat etmek, kötülük yapmaya veya görmeye işaret eder.
Bir kimsenin rüyada inat etmesi, o kimsenin içinde bulunduğu bir şeyden kaçmasına veya kavga etmeye yahut düşmanlığa veyahut münakaşa yahut ticaret yapmaya işaret eder.
Rüyada kendisinin düşmanlık ve inat ettiğini gören kimse, bir işinden dolayı üzülür, gönlü daralır veya insanlar ondan nefret ederler.


Nablusi: Rüyada inad etmek, «Hayır adet, şerse, inad etmektir» hadisi şerifinin işaretince sahibinin bir şerri yapmasına veya görmesine delalet eder.
Bir kimsenin rüyada inad etmesi, o kimsenin içinde bulunduğu bir şeyden kaçmasına veya kavga etmeye yahut düşmanlığa veyahut münakaşa yahut ticaret yapmaya ya da bundan başka bir şeye delalet eder. Veyahut da: «Hayır onlar bir azgınlık (Haktan) bir nefret içinde mütemadiyen inad etmişlerdir.» (Sure-i Mülk, ayet 21) mealindeki ayet işaretince rüya sahibinin haddinden fazla kibirlenip insanların ondan nefret ve kaçmalarına delalet eder.
Rüyada kendisinin düşmanlık ve inad ettiğini gören kimse, bir işinden dolayı üzülür ve gönlü daralır veya insanlar ondan nefret ederler.


Seyyid Süleyman: Bu rüya hayırlı değildir. Bir rivayete göre inat ve ısrar etmek; firar etmek veya bir işten çekilmektir. Rüya sahibi, bulunduğu makamı terkeder. Tüccarsa ticaretten vazgeçer. Esnafsa çalışmaz. Davası varsa, bunu bırakır.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar