Connect with us

Rüya

Rüyada İnci Gerdanlık Tabiri

Published

on

Rüyada İnci Gerdanlık tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Diyanet: Rüyada inci gerdanlık görülmesi; kadınlar için güzellik ve ziynettir. Bir kimsenin rüyasında inci ve mercanla dizilmiş gerdanlık görmesi; incinin temizliği, güzelliği ve çokluğu nispetinde rüya sahibinin Kur’an ezberleyeceğine, takvaya yöneleceğine ve Allah’tan korkacağına yorumlanır. Bir erkeğin rüyasında boynunda inciden gerdanlık görmesi; o kimsenin eğer Kur’an öğreniyorsa onu ezberleyeceğine, İslâm hukuku öğreniyorsa onu tahsil edeceğine, eğer bir söz vermişse onu yerine getireceğine, eğer bekâr ise Kur’an’ı güzel okuyan bir hanımla evleneceğine işaret eder.


Nablusi: Rüyada görülen inci gerdanlık kadınlar için güzellik ve zinetleridir. İnci ve mercanla dizilmiş gerdanlık incinin temizliği, güzelliği ve çokluğu miktarınca Kur’an’ı ezberlemekle beraber takvaya ve Allah (C.C.)’dan korkmaya delalet eder.
Gerdanlıkta bulunan değerli taş, rüya sahibinin amelinin özü ve kavuşabildiği son noktasıdır.
Kadının gerdanlığı kocası veya çocuğudur.
Erkek bir kimsenin, boynunda inciden gerdanlık görmesi, eğer o kimse Kur’an öğreniyorsa, onu ezberler. İslam hukukunu öğrenmeye çalışıyorsa, onu tahsil eder. Eğer bir şey söz vermişse, sözünü yerine getirir. Böyle bir şey yok ve kendisi de bekarsa, Kur’an’ı güzel okuyan bir kadınla evlenir. Eğer hamile olan hanımı varsa, alim veya hakim olacak bir erkek çocuk doğurur. Ancak gerdanlığın ipliği kesilmiş ve dizisi dağılmış olursa, bu takdirde eğer rüya sahibinin vadettiği bir şey varsa, vadinden döner, eğer hafızsa, hıfzmı unutur. Bunların hiçbiri onda yoksa bilgisi zayi olarak elinden gider.
Rüyada muhtelif diziler bir araya gelse onlardan mücevheratla ilgili dizüer Kur’an’a; inci dizileri Resulullah’ın (S.A.V.) sünnetlerine ve diğer kıymetli diziler de, hikmet, doğru söz ve fıkıh ilmine delalet eder.
Bir kimse rüyada üzerinde bir veya iki kelep inci olduğunu görse, — dizilmiş incinin tabiri Allah (C.C.) kelamı veya doğru sözden ibaret olduğundan — o kimse hafız olur.
Dininde doğru, emin, ibadet ehli ve takva sahibi ve o kimsenin dince güzellik ve kemali de, o inci keleplerinin güzellik ve ziyası kadar olur. Veya o kimsenin üzerinde bir emanet taahhüt ettiği bir vazifesi bulunur.
Bir kimse üzerinde birtakım gerdanlıklar olduğunu ve onları takmaktan aciz kaldığını görse, o kimseye ilmin gerektirdiği gibi amel etmekte usanç gelir.
Bir kadın rüyada üzerinde bir veya birçok inci gerdanlıklar bulunduğunu görse, o gerdanlıklarda görülen iyilik ve kötülük, o kadının kocasına veya evinin işlerine bakan kimsesine veya üzerine emanet olarak aldığı şeylere delalet eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar