Connect with us

Rüya

Rüyada İnsan Vücudu Tabiri

Published

on

bu haliyle bir meydanda asılmak şöhrete ulaşmaya delalet eder.


Molla Cami: Bedenin temizliği ve kuvvetliligi, din ve insanın kuvvetliliği ve metaneti ile işaret eder.
Cesedinin yılan cesedi olduğunu görmek, rüyayı görenin herhangi bir kimse için gizlediği düşmanlığını vurur.Koyun ve koç gibi kuyruğunun olduğunu gören kimsenin bir çocuğu olur ve koyun ve koçla geçimini temin eder.Cesedinin demir ve balçıktan olduğunu görse ölür. Zararsız olarak vücudunda fazlalık olduğunu görenin, üzerindeki nimetler artar.
Tırnağı ile cesedini kazdığını gören kimse, akrabalarından halini gözetmelerini talep eder ve onlardan güçlüklerle karşılaşır. Vücudun toplu olması ve büyüklüğü malın ve şerefin fazlalığına ilim ve malın noksanlığına işaret eder.Rüyada vücudunu toplu olarak görenin değerinin yüksek olacağına, düşmanını yeneceğine işaret eder.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında cesedinin yılan cesedi gibi olduğunu görmesi; o kimsenin bir başkasına olan düşmanlığını açığa vuracağına kişinin rüyasında koyun ve koç misali kuyruğunun olduğunu görmesi; o kimsenin bir çocuğu olacağına ve onun da geçimini koyun ile temin edeceğine, kişinin rüyasında cesedinin demir ve balçıktan olduğunu görmesi; o kimsenin öleceğine işarettir.


Nablusi: Bedenin temizliği ve kuvvetliliği, din ye insanın kuvvetliliği ve metaneti ile tabir edilir. Cesedinin yılan cesedi olduğunu görmek, rüyayı görenin herhangi bir kimse için gizlediği düşmanlığını aşikareye vurur. Koyun ve koç gibi kuyruğunun olduğunu gören kimsenin bir çocuğu olur ve koyun ve koçla geçimini temin eder. Cesedinin demir ve balçıktan olduğunu görse ölür. Zararsız olarak vücudunda fazlalık olduğunu görenin, üzerindeki nimetler ziya deleşir.
Tırnağı ile cesedini kazdığını gören kimse, akrabalarından halini gözetmelerini talep eder ve onlardan güçlüklerle karşılaşır. Cesedinde-ki uyuzu kaşıdığını ve kaşıntının dinmediğini görse, ehil ve akrabasından giriftar olacağı mihnet ve meşakkate delalet eder. Kaşınmasıyla uyuzun sükunet bulduğunu gören kimse, büyük hayra nail olur.
Vücudun semizlik ve büyüklüğü malın ve şerefin ziyadeliğine, zayıflık ve zebunluğu ilim ve malm noksanlığına delalet eder. Bazen de sevmediği ve karşılaşmayı kerih gördüğü kimse ile bir arada toplanmaya delalet eder.
Rüyada cesed, insanın, cesedi mesabesinde olan elbise, zevce, mesken, sevgili ve evlad gibi şeylere, sultan, amir ve efendi gibi kendilerine iltica ettiği kimseler üzerine delalet eder.
Cesedin güzelliği, temizliği ve kuvveti, tabirde zikri geçen kimse-erin hallerinin güzelliğine delalet eder.
Cesedin zayıflığı, renginin kaçıklığı ve kötü kokusu yine tabirde zikri geçen kimselerin kötü hallerine delalet eder.
Rüyada vücudunu semiz olarak görenin kadrinin yüceliğine, düşmanına galip ve muzafferiyetine delalet eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar