Connect with us

Rüya

Rüyada İnşikak Suresi Tabiri

Published

on

Rüyada İnşikak Suresi tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Molla Cami: Rüyada İnşikak süresini veya ondan bir parçayı okudugunugörmek; nefsi muhasebe etmeye, kıyamet günü amel defterini sağ tarafından almaya işarettir.


Diyanet: Rüyanızda İnşikâk Sûresi’ni okuduğunuzu veya okuyan birisinden dinlediğinizi görmeniz; kıyamet gününde amel defterinizin sağ tarafınızdan verileceğine, cennet ehlinden olacağına, hesabının kolay geçeceğine, hayatını geçirdiği beldesinde ucuzluk olacağına işaret eder. İmam-ı Nablusî’nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında İnşikâk Sûresi’ni okuduğunu veya okuyandan dinlediğini görmesi; o kişinin bütün zor işlerinin kolaylaşacağına, yüreğinin ferah olup mutlu günler geçireceğine, Allah tarafından göğsünün imanla doldurulacağına, yaptığı bütün iyiliklerine karşılık iyilikler göreceğine ve işlerinin düzeleceğine delalet eder.


Seyyid Süleyman: İbn-i Şirin diyor ki: Bu Sure-i Şerife’yi rüyasında kısmen veya tamamen okuyan yahut okunduğunu gören; kıyamet gününde, amel defterini sağ tarafından alır ve cennete girer.
Kirmani buyuruyor ki: Kıyamet gününde rüya sahibi-nin hesabı kolay olur. O memlekette yiyecek ucuzlar.
Cafer-i Sadık şöyle diyor: Rüya sahibinin çocuğu ve nesli çok olur.
Hz. Ebu Bekir Efendimiz buyurmuşlardır ki: Bu rüya sahibinin hem lehin;de, hem aleyhinde konuşulur. Şayet rüyayı gören kadınsa, kocasından boşanır.
İbn-i kesir ve Nafi’ye göre, rüya sahibinin kız evladı fazla olur. Hepsi çocukken vefat eder.
Abdulgani diyor ki: Nefsini daima hesaba çeker. Amel defteri temiz olur. Çocuğu ve nesli çoğalır.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar