Connect with us

Rüya

Rüyada İpek Elbise Tabiri

Published

on

Rüyada İpek Elbise tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Diyanet: Rüyanızda ipek elbise görmeniz; aşka yorumlanır, nevlet başkanlarından birisinin rüyasında ipek elbise giydiğini görmesi o kimsenin kibir ve azamet göstereceğine, kişinin rüyasında bir ölü üzerinde ipek elbise olduğunu görmesi; o ölünün nimet ve huzur içinde olduğuna, âlim kimselerin rüyalarında ipek elbise giydiklerini görmeleri; onların dünyaya bağlandıklarına yorumlanır.


Nablusi: Rüyada ipek elbiseyi görmek, onu gören kimse için aşka delalet eder. Meliklerden birisinin ipek elbiseyi giydiğini görmesi, kibir ve azamet göstermesine delalet eder.
Bir kimse ipek elbiseyi bir ölünün üzerinde görse, o ölünün nimet ve rahat içerisinde olduğuna delalet eder. İpek elbisenin sarı ve kırmızısı hastalıktır. Bazı tabirciler de, hastalık değildir. Çünkü ipek elbise harpte erkeklerin süsüdür.
Fakih ve alim kimseler için ipek elbise onların dünyaya haris olmaları ve halkı bid’ata davet etmelerine delalet eder.
Başkaları için ipek elbise, onları Cennete sokacak amelde bulunduklarına ve bununla beraber onların reis olmalarına delalet eder. İpek elbise şerefli bir kadmla evlenmeye güzel bir cariyeyi almaya delalet eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar