Connect with us

Rüya

Rüyada İplik Yapmak Tabiri

Published

on

Rüyada İplik Yapmak tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Diyanet: Bir kimsenin rüyasında hayvanların yün ve kıllarından iplik yaptığını görmesi; o kimsenin yolculuğa çıkacağına ve böylece de hayra erişeceğine, kişinin rüyasında keten, pamuk ve benzeri şeylerden iplik yaptığını görmesi; o kimsenin hakarete maruz kalacağına işaret eder. Bir kadının rüyasında iplik yaptığını görmesi; o kadının gurbette bulunan bir kimsesinin geri döneceğine, eğer kendisinin yola gitme niyeti varsa gideceğine veya akrabalarından birisinin yola gideceğine ve fayda göreceğine, kişinin rüyasında ipliği söktüğünü görmesi; o kimsenin yemininden döneceğine, rüya sahibi eğer kadın ise bir kızının olacağına veya beklemediği bir haber alacağına, gurbete gitmek niyetinde olan bir kimsenin rüyasında iplik yaparken koptuğunu görmesi; o kimsenin gidemeyeceğine veya gurbette yolcusu varsa gelemeyeceğine yorumlanır.


Seyyid Süleyman: Yapağı, deve yünü, keçi kılı ve emsalinden iplik yaptığını gören, yola gider ve bu seferinden hayır görür. Keten, pamuk vb.nden iplik yapan; zillete düşer, hakarete uğrar. İplik yaptığını gören kadının gurbette yakını varsa, gelir. Yola çıkmak niyetindeyse, gider yahut yakınlarından birisi sefer eder veya yaptığı işten fayda sağlar.
İpliği söktüğünü gören, imanını bozar, sözünden cayar. İplik yaparken koptuğunu görenin, uzaktaki yakını dönmez. Kendi yola niyetliyse gidemez.
Ebu Said’ül Vaaz demiştir ki: Yünden iplik yapanın, malı telef olur. Keçi kılı büktüğünü gören, hayırsız bir yolculuğa gider.
İplik bükmek ve onu kaytan gibi örmek; yolculuk, bir işte ısrar, şirket, nikah ve iş ile tabir olunur.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar