Connect with us

Rüya

Rüyada İshak (a.s.) Tabiri

Published

on

Rüyada İshak (a.s.) tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Müjde ve sevince, büyüklerden ve akrabalardan gelecek bela ve sıkıntılara katlanarak şeref, itibar ve rızka
nail olmaya delalet eder.


Diyanet: Rüyada İshak (a.s.)’ın görülmesi üzüntü ve hayırsızlığa yorumlanır. Asi bir çocuğu olan kimsenin rüyasında İshak (a.s.)’ı görmesi; o çocuğun itaatkâr olacağına, bazen de İshak (a.s.)’ı rüyada görmek; sevinmeye ve korkudan emin olmaya delalet eder.


Nablusi: İshak (A.S.)’ı görmek, üzüntü ve hayırsızlığa işarettir. Eğer isyankar çocuğu varsa, o çocuğun itaatkar olmasına işarettir. Bazan O’nu görmek, müjde ve sevince ve korkulardan emin olmaya delalet eder.
Bazı tabirciler, O’nu görene büyüklerden ve akrabaların bazısından bir bela isabet edeceğine ve ondan da kurtaracağına ve o kimsenin izzet, şeref ve sevinçle rızıklandırılacağına ve o kimsenin neslinden melikler, reisler ve salih kullar çoğalacağına delalet eder, demişlerdir. (Şayet Hz. İshak’ı kendi hey’et ve kemali üzerice görmüşse).
Onun halinin değiştiğini görenin gözü kör olur. Bazı kere de O’nu görmek, düşünceden halas’a, darlıktan genişliğe, günahtan ibadete, ana babaya isyandan itaata ve sıla-i rahme delalet eder.
Hz. İshak suretine girdiğini veya O’nun elbisesini giydiğini gören kimse ölüm derecesinde hasta olur fakat sonradan iyileşir.


Seyyid Süleyman: İshak (A.S.)ı görmek; müjde, fetih, zafer ve ganimettir. Rüya sahibi etrafındakilerin şerrinden kurtulur.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar