Connect with us

Rüya

Rüyada İskemle Tabiri

Published

on

Rüyada İskemle tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Diyanet: Bir kimsenin rüyasında tahta bir iskemle üzerinde oturduğunu görmesi; o kimsenin iş hayatında oldukça önemli olan bir teklifle karşılaşacağına ve bugünkü konumundan daha yüksek bir mevkiye geleceğine işaret eder. Kişinin rüyasında kendisinin bir iskemle olduğunu görmesi; o kimsenin çocuklarından veya en yakınlarından birinin yüksek bir mevkiye geçeceğine delalet eder.


Seyyid Süleyman: Evlerde kullanılan iskemleler kadınla tabir olunur. Üstleri döşeli ise, yorum daha iyidir. Süslü ve yüksek sandalyede oturmak; büyük hayırdır.
Üst üste konmuş iki iskemlenin üzerine oturduğunu gören, ya iki kadınla evlenir yahutta layıksa, iki vazifeyi beraber yapar. Büyük mevki ve itibara ehil olmayan birinin bu rüyayı görmesi, iyi değildir. Bir sandalye alan, cariye alır. Sandalye rüyası zevceye nispetle yorumlanır.
Gasilhane iskemlesi gören, dinine zarar verecek bir makama gelir yahutta faydalı ve dindar veya günahkar kadınla evlenir. Rüya sahibi belkide mekruh (çirkin) bir emri yerine getirir. Herhangi bir sandalye gören, elinden çıkmış olan bir şeyi bulur. Süslü, yüksek sandalye; makam ve itibardır.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar