Connect with us

Rüya

Rüyada İsra Suresi Tabiri

Published

on

Rüyada İsra Suresi tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Molla Cami: Rüyada isra söresini veya ondan bir ayeti okuduğunu görmek,Allah katında makbul olmaya, halk arasında hürmete, yüksek rütbelere, düşman üzerine galibiyete işarettir.


Diyanet: İbn-i Sîrîn’in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında İsra Sûresi’ni okuduğunu veya okuyan bir kimseden dinlediğini görmesi; o kimsenin Allah katında ve halk nazarında yüksek bir mevkiye erişeceğine işaret eder. Câfer-i Sâdık’ın yorumuna göre: Düşmanlarına galip gelir, arzu ve isteklerine kavuşur, dînî yönden kuvvetli, inancında ihlâslı ve katıksız, saf bir hale gelir. Nafi ve İbn-i Kesirdin yorumuna göre: Devlet büyükleri veya herhangi biri tarafından zarara uğrar, suçsuz olduğu halde bir iftiraya maruz kalır. İmam-ı Nablusî’nîn yorumuna göre: Allah’ın yanında makbul, toplum içinde aziz ve düşmanlarına üstün gelir.


Seyyid Süleyman: İbn-i Şirin’in beyanına göre, bu Sureyi tamamen veya kısmen okuyan yahut okunduğunu gören; Allah katında ve halkın nazarında muteber olur.
Kirmani diyor ki: Düşmanın yener, arzusuna nail olur.
Cafer-i Sadık şöyle diyor: Din ve itikadı halis olur.
Nafi ve İbn-i Kesir diyorlar ki: Devlet idarecileri veya herhangi birinden zarar görür. İşlemediği bir suçla itham edilir.
Abdulgani’ye göre, Allah (C.C.) katında itibarlı olur. Önceleri halkın hakaretine uğrar. Fakat, sonraları insan-lardan saygı görür. Düşmanına karşı zafer kazanır.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle