Connect with us

Rüya

Rüyada Kalaycı Tabiri

Published

on

Rüyada Kalaycı tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Molla Cami: Rüyada görülen kalaycı, insanların eşyasına zinet veren ve kendisine çeken bir kimseye işarettir. Bazdan da, kalaycı, iyilik ve doğruluk sahibi bir kimsedir, dediler. Bazen de, hilekar ve malının ayıbım müşteriden saklayan kimseye işarettir, demişlerdir. Kalaycı, vaaz ve nasihatiyle insanların kalplerim temizleyen alim ve vaize işarettir.Rüyada kalaycı görmek, kötü kazanca, bazen de rüya sahibinin çalışma ve gayretinin çok olmasına yahut söylediği sözden utanmadığına, söz ve işinde sebat ve metaneti olmamasına işarettir. Rüyada görülen kalaycı, zayıf ve düşkün kimsedir.


Diyanet: Rüyada kalaycı görülmesi sanatçı ile tabir olunur. İbn-i Kesîr’in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında bir kalaycı görmesi; o kimsenin insanların eşyalarını süsleyen bir kişi olduğuna, bazı yorumculara göre de kişinin rüyasında bir kalaycı görmesi; o kişinin ayıbı ve eksiği olan bir eşyayı güzel gösteren, kusur ve ayıbını örten bir kişi olduğuna yorumlanır. İbn-i Sîrîn’in yorumuna göre: Rüyada kalaycı görülmesi; güzel sözleriyle karşısındaki kitleyi etkileyen ve onları tesir altında bırakan bir bilgin kişiye yorumlanır. Bir başka tabire göre rüyada bir kalaycı görülmesi; haksız kazanca ve söylediği yalanlardan dolayı utanmayan bir kimseye işaret eder. Yine bir başka yoruma göre de rüyada kalaycı görülmesi; malının kusur ve ayıplarını müşteriden gizleyen kimseye delalet eder.


Nablusi: Rüyada görülen kalaycı, insanların eşyasına zinet veren ve kendisine çeken bir kimseye delalet eder. Bazıları da, kalaycı, iyilik ve doğruluk sahibi bir kimsedir, dediler. Bazan da, hile-kar ve malının ayıbını müşteriden saklayan kimseye delalet eder, demişlerdir.
Kalaycı, vaaz ve nasihatıyle insanların kalplerini temizleyen alim ve vaize delalet eder.
Rüyada kalaycı görmek, kötü kazanca, bazan da rüya sahibinin çalışma ve gayretinin çok olmasına yahut söylediği sözden utanmadığına, söz ve işinde sebat ve metaneti olmamasına delalet eder. Rüyada görülen kalaycı, zayıf ve dşkün kimsedir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle