Connect with us

Rüya

Rüyada Kalbur Tabiri

Published

on

Rüyada Kalbur tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Şeref ve itibara, ilim ve irfana; hakla batılı, iyi ile kötüyü birbirinden ayırmaya, nitelikli ve seviyeli insanları
yığınlar içinden seçmeye; sarrafa, kal (söz)le yetinmeyip hal ehli olmaya, Kendine bir şey vaat edildiği halde,
vaat edilen şeyin yerine kalbur verildiğini görmek, söz veren kimsenin sözünden caymasına, Kalbur yahut
elekle bir şeyi elediğini görmek hak ile batılı birbirinden ayırmaya delalet eder.


Molla Cami: Rüyada kalbur görmek, ilme, iyiyi kötüden; hakkı batıldan ayırmaya ayırmaya, izzet ve rütbeye işarettir.
Kalbur, sarrafa, söz ve işi birbirinden ayıran ve tercih eden kazanç ve ticaretinde takva sahibi bir kimseye işarettir.


Diyanet: Rüyada kalbur görülmesi iyi ile kötüyü birbirinden ayırmakla tabir olunur. Sâlimî’nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında kalbur görmesi; o kimsenin iyiyi kötüden ayıran bir kişi olduğuna, kişinin rüyasında bir şey kalburladığım görmesi; o kimsenin halkın yararlanacağı bir şey yapacağına, bir kimsenin rüyasında kendisi için bir şey kalburladığım görmesi; o kimsenin hayır ve menfaate ulaşacağına işaret şeklinde tabir olunur. Câbiru’l-Mağribi’nîn yorumuna göre: Rüyada kalbur görülmesi dört şekilde yorumlanır. İyi ve çalışkan bir hizmetçi, iyi kalpli dost, taatlı öğrenci ve zeki arkadaş.


Nablusi: Rüyada kalbur görmek, ilme, iyiyi kötüden tefrik etmeye, izzet, rütbe ve hak ile batılın arasını ayırmaya delalet eder.
Kalbur, sarrafa, söz ve işi birbirinden ayıran ve tercih eden kazanç ve ticaretinde takva sahibi bir kimseye delalet eder.
Saçı arpa ile tabir edersek, kalbur da tarak ile tabir edilir. Çünkü kalbur, arpanın tozunu giderdiği gibi tarak da saçta olan toz ve kiri giderir.
Bir kimseye rüyada bir şey vadedilse ve vadeden şahıs da o kimseye bir kalbur verse, o kimsenin sözünde durmadığına delalet eder. Çünkü kalbur suyu tutmaz.


Seyyid Süleyman: Bu rüya basiretli iyiyi ve kötüyü ayırabilen bir insanla tabir olunur. Bir kavle göre dikkatli hizmetkar ve sadık zevcedir. Bir şeyi kalburladığını gören, böyle bir kadınla evlenir veya iyi bir hizmetçiye sahip olur. Kalburunu kaybeden yahut yırtıldığını gören, hizmetkarını yahut eşini kaybeder. Halk için birşey kalburlayan, onlara faydalı olur. Kendi için kalburu kullanan, hayır ve menfaate erer.
Cabir’ül mağribi demiştir ki: Bu rüya şunlarla tabir olunur. İyi ve çalışkan hizmetçi, şefik dost, sadık talebe ve zeki adam.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar