Connect with us

Rüya

Rüyada Katip Tabiri

Published

on

Rüyada Katip tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Hileci, düzenbaz kimseye delalet eder.


Molla Cami: Rüyada katip görmek, hilekar bir kimseye işarettir.
Katip olan bir kimse rüyada kendisinin cahil olduğunu görse, o kimsenin hilesi veya aktı ya da dini gider yahut fakir olur. Cahil bir kimse, rüyada katip olduğunu görse, tedbirli veya kendisine hile yapmak isteyen bir kimsenin hilesini yenmeye muvaffak olur. Katip olan bir kimse rüyada yazısının çirkin olduğunu görse, tövbe eder.
Halka hile yapmaktan vazgeçen bir kişi kendisinin katip olduğunu görse, o kişinin birisinin yaptığı bir işinden dolayı yakında itham edilmesine, bundan dolayı zahmete düşmesine ve ondan bir fayda görmemesine işarettir. Burüya hastalar hakkında ölüme işarettir. Bazen katip görmek, çiftçiye işarettir. Rüyada katipleri görmek veya onların şekil ve sıfatlarına girmek. kadir ve şanının yüce ve halinin iyi olmasına işarettir. Sır katiplerini görmek, gelen haberlere, fazlalığa ve noksanlığa, ısrara vegizli sırlara vakfı ve muttali olmaya işarettir. Yol üzerindeki arzuhalciyi görmek, polise ve kan alıcıya işarettir. Rüyada Kiramen Katibin meleklerini görmek, eğer rüya sahibi müttaki bir kimse ise, müjdeye ve onun dünya veahiret işlerinin kolaylığına ve kendisinin Cennet ehlinden olmasına işarettir. Eğer rüya sahibi müttaki değilse, bütün kötülüklerden sakınsın.


Nablusi: Rüyada katip görmek, hilekar bir kimseye delalet eder.
Katip olan bir kimse rüyada kendisinin cahil olduğunu görse, o kimsenin hilesi veya aklı ya da dini gider yahut fakir olur. Cahil bir kimse, rüyada katip olduğunu görse, tedbirli veya kendisine hile yapmak isteyen bir kimsenin hilesini yenmeye muvaffak olur.
Katip olan bir kimse rüyada yazısının çirkin olduğunu görse, tevbe eder. Halka hile yapmaktan vazgeçen bir kişi kendisinin katip olduğunu görse, o kişinin birisinin yaptığı bir işinden dolayı yakında itham edilmesine, bundan dolayı zahmete düşmesine ve ondan bir fayda görmemesine delalet eder.
Bu rüya hastalar hakkında ölüme, köle hakkında onun eminlik ve iyiliğine ve yakında ev işlerini yürüteceğine delalet eder.
Katip pabuç dikici gibi san’atkar bir kimsedir. Katibin kalemi, o san’atkann iğnesi gibidir. Katibin mürekkebi, o san’atkarın diktiği iplik ye ibrişimi gibidir.
Katip kan ahcı bir kimsedir. Katibin kalem, kan alıcının neşteri, mürekkebi de kan alıcının akıttığı kandır. Katip elbiseleri tamir eden bir kimsedir.
Bazan katip ziraatçılıkla uğraşan bir kimseye delalet eder.
Rüyada melikin katiplerini görmek veya onların şekil ve sıfatlarına girmek, kadir ve şanınm yüce ve halinin iyi olmasına delalet eder.

Melikin katibi bir şeyi sakınmayıp her yerde söylemeye, yollar üzerindeki arzuhalcıların şekil ve sıfatlarına girdiğini görse, o kimsenin itibardan düşmesine ve halinin kötü olduğuna delalet eder. Nitekim kendisini güzel bir sıfatta görse, rüyasınm hayra delalet ettiği gibi.
Nesir yazı katiplerini görmek, izzete, yüceliğe, mtiyaçlarını görmeye, melikle ilişki kurmaya ilme, anlayışa, güzel konuşmaya, rızka, menfaata, zevcelere, evlada, ecdada ve kölelere malik olmaya delalet eder.
Sır katiplerini görmek, gelen haberlere, fazlalığa ve noksanlığa, ısrara ve gizli sırlara vakıf ve muttali olmaya delalet eder. Yol üzerindeki arzuhalciyi görmek, polise ve kan alıcıya delalet erer.
Rüyada Kiramen Katibin meleklerini görmek, eğer rüya sahibi muttaki bir kimse ise, müjdeye ve onun dünya ve ahiret işlerinin kolaylığına ve kendisinin Cennet ehlinden olmasına delalet eder. Eğer rüya sahibi muttaki değilse: «(Allah indinde) çok şerefli yazıcılar vardır» (Sûre-i İnfitar, ayet 11) mealindeki ayet işaretince bütün kötülüklerden sakınsın.


Seyyid Süleyman: Katip görmek hilekar bir şahısla yorumlanır. Rüyasında halkın işleriyle alakalı bir katiplik yaptığını gören, onların malını hileyle alır. Hükumete veya büyük bir zata katip olduğunu gören, başkalarından menfaat görür.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle