Connect with us

Rüya

Rüyada Kör Olmak Tabiri

Published

on

Rüyada Kör Olmak tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Nablusi: Rüyada kör olmak, dince sapıklığa, akrabasından büyük bir mirasa erişeceğine ve zengin olmaya delalet eder. Rüyada kör olduğunu gören kimse, zengin olur. Kör olduğunu gören kimse, Kur’an-ı Kerimi unutur.
Bir kimse rüyada bir adamın kendisini kör ettiğini görse, o insan onu sapıklığa düşürür. Kafir olan bir kimse rüyada kendisinin gözünü bir insanın kör ettiğini görse, o insan küfründen vazgeçer. Körlük fakirlik sebebiyle bir takım işlerde bulunmak suretiyle dinine zarar veren bir fakirdir.
Bir kafir rüyada kör olduğunu görse, ona üzüntü, zarar, keder ve sıkıntı erişir. Veya bir şeyi tazmin etmeye mecbur tutulur. Rüyada kör olduğunu ve yeni bir elbiseye sarıldığını gören kimse, ölür.
Rüyada kör olduğunu gören kimseye, hac veya savaşmanın farz olacağma delalet eder. Rüyada kör olduğunu gören kimse iyilikle anılır ve sözünde durur. Bazan da bu rüyanın tabiri Hz. İshak ve Hz. Ya-kup (A.S.) ‘m kıssalarına binaen rüya sahibi ilim ve hikmete nail olur.
Rüyada kör olduğunu ve arkasını kıbleye döndüğünü gören kimsenin delalet içinde bulunduğuna delalet eder. Rüyada iki gözünün de kör olduğunu gören kimse, hayasını yırtarak Allah (C.C.) tan utanmaz bir kimse olduğuna delalet eder.
Rüyada gözünün kör olduğunu gören kimse, zengin oMuktan sonra kör olur veya fakirlikten sonra zengin olur. Ya da mal veya çocuk yahut ailesinden kıymetli birisini kaybeder ve onu görmez.
Bazan da o kimsenin kuyusunun kaynağı veya muhafızı kaybolur ya da casusu ölür. Yahut o kimse emr-i bilmarufu inkar eder ya da hastalanır. Gözün şimşek gibi çaktığını görmek, ölüme delalet eder.
Bazan körlük, sapıklığa, bazan da ibadet sahipleri için dünyayı haklı görmeye, dünyaya kem bir gözle bakmaya ve dünyaya sırt çevirmeye delalet eder. Yabancı bir kimse için rüyada körlük, onun bir daha vatanına geri dönmeyeceğine delalet eder.
Hapiste bulunan bir kimse için körlük, kurtuluştur. Çünkü insanlar köre merhamet ederek acırlar, elinden tutarak dilediği yere kadar götürürler.
Arzu ve isteği bulunan bir kimsenin rüyada kör olması, o kimsenin arzusuna kavuşmayacağına delalet eder. Çünkü kör olan gözle maksada erişilmez.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle