Connect with us

Rüya

Rüyada Levh-i Mahfuz Tabiri

Published

on

Rüyada Levh-i Mahfuz tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Etkinlik ve nüfuza, makam ve rütbeye, ilim ve hidayete ve hayırlı gelişmelere; Levh-İ mahfuzda yazılı bir şey
görmek, o şeyin aynen vaki olmasına, orada isminin yazılmış olduğunu görmek vefat etmeye delalet eder.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında Levh-i Mahfûz’u görmesi; o kimsenin ilim, hikmet ve Kur’an-ı Kerîm üzere büyük bir mertebeye erişeceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında Levh-i Mahfûz’u küçük ve bayağı bir şekilde görmesi; o kimsenin bir işinde zorlanacağına, kişinin rüyasında adının Levh-i Mahfûz’da yazılı olduğunu görmesi; o kimsenin ecelinin yakın olduğuna yorumlanır. Câfer-i Sâdık’ın yorumuna göre: Rüyada Levh-i Mahfuz’un görülmesi; rüya sahibinin bir kuruma veya herhangi bir yere başkan olacağına veya evlât sahibi olacağına ya da doğru yolda değilse hidayete ereceğine veyahut da nüfuz sahibi olacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında Levh-i Mahfûz’u İslâm’ın tarifine ters bir şekilde görmesi; şerre, aksi ise hayra delalet eder. Bir kimsenin rüyasında Kudret kaleminin Levh-i Mahfuz üzerinde yazı yazdığını görmesi; eğer yazılan yazı okunuyorsa, hayra yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında Kudret kalemini tam ve sağlam bir şekilde görmesi; o kimsenin kurtuluşa ve feraha kavuşacağına delalet şeklinde abir olunur. Bir kimsenin rüyasında Kudret kaleminin kırık veya çatlak olduğunu görmesi; o kimsenin ümitle beklediği şeye kavuşamayacağına ve aklının da dağılacağına delalet eder.


Nablusi: Rüyada levh-i mahfuzu görmek, amelleri gizlemeye delalet eder. Levh-i mahfuzu görmek, sıkıntı ve mihnet içinde bulunan kimse için müjdeye, hasta için de sıhhat ve afiyete delalet eder. Çünkü levh-i mahfuz bütün noksanlıklardan münezzeh, Allah (C.C.)’ın onda yazdığı sırları koruyan ve Nazargah-ı ilahiyle mahfuzdur.
Suç ve cinayet sahipleri için levh-i mahfuzu görmek, mahzurlu şeyleri yapmaya, ibadet ehli için de, onların hidayete ermelerine ve Allah (C.C.) ‘m levh-i mahfuzda emir ve yasaklardan mahfuz olan şeyleri Hakkın yardımı ile keşfe ve açıklamalarına delalet eder.
Levh-i mahfuzu görmek, —çoluk çocuğunun geçimini sağlamakta sıkıntıya düşen kimseler için— rızık ve maişete delalet eder. Çünkü Allah (C.C.) ona herkesin rızkmı ve ecelini yazmıştır.
Levh-i mahfuzu görmek, ehil ve erbabı için ilim ve mala delalet eder. Levh-i mahfuzu görmek, emanet, sır, mal ve bunlardan başka şeylerin koruyucusuna bazan da korku ve şiddetten emin olmaya delalet eder.
Musa (A.S.)’ya inzal edilen levhaları görmek, şahitlere ve kendilerine uyulmakla hidayete erişilen imamlara delalet eder. Bazan da bu rüya, va’za delalet eder.
Yazı tahtasını görmek, zevceye, çocuğa ve kendisine tohum ekilen yere delalet eder. Bazan da bu rüya, korkudan emin olmaya ve talebeler için ilim tahsil etmeye delalet eder. Bütün levhalar günahlardan menetmeye delalet eder.

Rüyada Müslümanların önderinden levha aldığını gören kimse, devlet, nimet, ilim ve fıkıha kavuşur ve insanların önderi olur. Ancak Müslümanların önderi kendisine va’z, nasihat, hayrat yapmaya teşvik etmiş ise, o zaman, va’z, hidayet ve rahmete delalet eder.
Eğer levha demirden olursa, ümitsiz ve sıkıntı erişmeyen, kuvvetli ve belalardan mahfuz alim bir çocuğa delalet eder. Eğer o demir levha cilalı olursa, o çocuk temenni ve arzu ettiği şeye nail olarak rezil olmaz. Eğer, demir levha kirli ve paslı olursa, o çocuk devlet ve izzete nail olamaz.
Levha taştan olursa, o çocuğun kalbi katı olur. Bakırdsn olursa, o çocuk münafık olur. Levha kalaydan olursa erkeklik ve d’şiliği belli olmayan bir çocuğa delalet eder.
Levha zevceye ve ondaki yazının şekli de evlada delalet eder. Bazan levha, çocuğa ve o çocuğun zeki olmasına, kendisine telkin edilen şeyi kabul etmesine ve öğretilen şeyi öğrenmesine delalet eder. Levha öğüt ve nasihata da delalet eder.
Sultandan alınan levha, onu alan kimse için kuvvettir. Levha, hamile kadın için erkek çocuktur.


Seyyid Süleyman: Levh-i Mahfuz-u görmek; ilim, hikmet ve Kur’an’la yorumlanır.
Levh-i Mahfuz’u küçük vb. halde görmek; şerre delalet eder. İsmini levh-i Mahfuz’da görenin, eceli yakındır. Orada yazılı olan, aynen gerçekleşir.
Cafer-i Sadık’a göre bu rüya, başkanlık, evlat, hidayet, ilim ve nüfuz ile tabir olunur. Levh-i Mahfuz’u İslama uygun şekilde görmek; hayırdır. Aksi ise, iyi değildir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle