Connect with us

Rüya

Rüyada Manda Tabiri

Published

on

Rüyada Manda tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Gözüpek, heybetli ve tahammüllü bid’at reisine, hırslı ve saldırgan kimseye, Kadının manda baynuzu gibi
boynuzları olduğunu görmesi, eğer ehil ise velayete yahut melik ve yönetici yakınları ile evlenmesine; ehil
değilse, velisinin yönetici olmasına, Çifttçinin ziraatte kullandığı manda ihtiyaç ve yoksulluğa delalet eder.
(Manda sığır cinsinden olduğundan, ayrıca Bakınız; Sığır.)


Molla Cami: Rüyada manda görmek, takatının fevkinde halkın eziyetine tahammül eden ve hiç bir kimseden korkuşu olmayan heybetli ve şecaatli bir kimse ile tabir edilir. Bir kadın rüyasında manda boynuzu gibi boynuzu olduğunu görse, amir olur. Manda, heybetli, hileli söz söyleyen, kara ve denizde çokyolculuk yapan, haris ve düşmana saldıran bir kimsedir. Bazen de manda, kendisinde hayır ve menfaat olmakla beraber zahmet çekmeye, çalışmaya ve darlığa işarettir. Görülen manda ziraatta çalıştırılıyorsa, fakirlik ve ihtiyaca işarettir. Birçok mandalara sahip olduğunu gören kimse, vali tayin edilir. Mandaya binmek veya onunla bir iş yapmak için uğraşmak öküzde görülen tabir gibidir. Dişi mandalar bütün hallerde sığır gibi tabir edilir.


Diyanet: Rüyanızda birçok mandalarınızın olduğunu görmeniz; cesaret sahibi ve kuvvetli bir topluma başkan olacağınıza, eğer bu kabiliyetiniz yok ise, böyle bir rüyanın görülmesi yine hayra işaret eder. Bazı tabircilere göre rüyada manda görülmesi; sığır görülmesi gibi yorumlanır.


Nablusi: Rüyada manda görmek, ehl-i bid’atın reisi olan takatinin fevkinde halkın eziyetine tahammül eden ve hiç bir kimseden korkusu olmayan heybetli ve şecaatli bir kimse ile tabir edilir.
Bir kadın rüyasında manda boynuzu gibi boynuzu olduğunu görse, velayete nail olur. Yahut melik veya melikin yakınları ile evlenir. (Şayet bunlara layıksa.) Eğer layık değilse, rüya kadının velisi hakkında meydana çıkar. Manda, heybetli, hileli söz söyleyen, kara ve denizde çok yolculuk yapan, haris ve düşmana saldıran bir kimsedir. Bazan da manda, kendisinde hayır ve menfaat olmakla beraber zahmet çekmeye, çalışmaya ve darlığa delalet eder. Görülen manda ziraatta çalıştırılıyorsa, fakirlik ve ihtiyaca delalet eder.
Birçok mandalara sahip olduğunu gören kimse birtakım büyük ve cüsseli adamların işlerine vali tayin edilir. Mandaya binmek veya onunla bir iş yapmak için uğraşmak öküzde görülen tabir gibidir. Dişi mandalar bütün hallerde sığır gibi tabir edilir.


Seyyid Süleyman: Kirmani demiştir ki: Rüyasında çok sayıda mandalara malik olduğunu gören, ehilse, kahraman bir kavme vali olur. Rüya herkes için hayır ve menfaattir, gurbette yakını varsa; selametle döner. Bazılarına göre manda, sığır gibi tabir olunur. Bkz. Sığır.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle