Connect with us

Rüya

Rüyada Mide Tabiri

Published

on

Rüyada Mide tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Ömre, rızık ve geçime; boş mide hastalıklardan ırak olmaya, hayır ve rahata delalet eder.


Molla Cami: Rüyada görülen mide. ömür, rızık ve maişettir. Bir kimsenin, rüyada midesini kuvvetli ve sağlam görmesi, o kimse hakkında hayra ve uzun bir hayata işarettir. Eğer midesi kuvvetli ve sağlam değilse yukardakinin aksi ile tabir edilir.Midenin boş olması hayır, rahat ve hastalıklardan kurtulmaya işarettir.


Nablusi: Rüyada görülen mide, ömür, rızık ve maişettir. Bir kimsenin, rüyada midesini kuvvetli ve sağlam görmesi, o kimse hakkında hayra ve uzun bir hayata delalet eder. Eğer midesi kuvvetli ve sağlam değilse yukardakinin aksi ile tabir edilir. Midenin boş olması hayır, rahat ve hastalıklardan kurtulmaya delalet eder.


Seyyid Süleyman: Mide görmek; ömür ve rızıkla tabir olunur. Mideyi sağlıklı görmek hayırdır. Bunun aksi ise ecele delalettir.
Cabir’ül Mağribi buyurmuştur ki: Mide görmek; bağırsak görmek gibi tabir olunur. Evlada nispet edilir.
Ebu Said’ül Vaaz’a göre midesini elinde tutanın rızkı, eline girer. Mideyi yaralı ve çıbanlı görenin kendisi veya çocuğu, hastalıklı bir ömür sürer. Midesini yıkanmış gören; tevbe eder, haramdan kaçınır. İki midesi olduğunu görenin bir evladı daha olur. Fakirse, eline haram mal geçer. Tüccarsa tamahı artar.
Büyük mide, geniş rızktır. Küçülmesi aksidir. Şiş ve hastalıklı mide; geçim zorluğu veya evlat sebebiyle üzülmektir. Midesini çıkarıp atan, hırs ve tamahtan kurtulur. Birine mide veren, onun geçimini kolaylaştırır. Birisinin kendisine mide verdiğini gören, geçimi hususunda ondan yardım görür.
İbn-i Kesir ve Nafi’nin beyanlarına göre mide, dünya hırsıyla tabir olunur.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle