Connect with us

Rüya

Rüyada Öğürmek Tabiri

Published

on

Rüyada Öğürmek tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Diyanet: Rüyada öğürmek, değişik şekillerde yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında öğürdüğünü görmesi; o kimsenin cinsel ilişkiye düşkün birisi olduğuna, bir başka yoruma göre de o kimsenin hasta olacağına ve sonra da şifa bulup iyileşeceğine işaret eder. İmam-ı Nablusî’nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında karnı fazla doymuş kişinin öğürmesi gibi öğürdüğünü görmesi; o kişinin işlerinde sıkı ve inatçı olacağına delalet eder. Bazı tabircilere göre: Bir hastanın rüyasında öğürdüğünü görmesi; o hastanın öleceğine, sağlam bir insanın rüyasında öğürdüğünü görmesi; o kimsenin hasta olacağına ve dini yönden fesada gideceğine yorumlanır.


Seyyid Süleyman: Bu rüya; evlilik arzusuna, hastalığa ve bekar bir kızın evlilik talebine işaret eder.
Ebu Said’ül Vaaz demiştir ki: Tembellikten kurtulmak ve karşı cinse düşkün olmaktır. Bir rivayete göre; hastalanır fakat, şifa bulur.
Abdulgani’ye göre öğürmek; işten bakmak ve amelde tembellikle tabir olunur. Çok doymuş gibi öğürdüğünü gören, zalim ve saldırgan olur.
Bazılarına göre kibir ve dinde noksanla, bir kısmına göre, rahata çıkmakla yorumlanır.
Hasta bir adamın bu rüyayı görmesi; vefat, sağlıklı bir insanın öğürmesi, hastalığa işarettir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle