Connect with us

Rüya

Rüyada Ölü Üzerine Ağlamak Tabiri

Published

on

Rüyada Ölü Üzerine Ağlamak tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Molla Cami: Rüyada ölü üzerine feryat ederek ağlamak, vaaza işarettir. Bu ağlamayı dinlemek, kötü ve çok çirkin bir koku, çıkan pis bir yeri açmaya işarettir.Bazen de feryat ederek ağlayan kadının sesini dinlemek, tanbur, zurna ve oyun aletleriyle yapılacak düğün cemiyetine işarettir.Erkeklik ve dişiliği belli olmayan kadının ağlamasını işitmek, hiç bir halde iyi değildir.
Bir kimse rüyada bir yerde feryat edilerek ağlandığını görse, o yerde değişiklik ve kötü olaylar meydana gelir. Bundan dolayı da o yer balkının cemiyeti dağılır.Bir kimse rüyada feryat edip bağırarak, birisinin ölümünü ilan etse, eğer o adam maruf bir adamsa, o kimsenin o ölünün arkasında bir musibete düşmesine işarettir.Bir kimse, bir ölü veya başka bir şey üzerine bağırarak ağladığını ve çok mahzun olduğunu görse, ferah ve sürura işarettir.Bağırarak ağlamak, ağlayan kimse tarafından fitne uyandırmaya işarettir. Bazen de bu şekilde ağlamak, hidayetten sapıklığa veya dinden dönmeye işarettir. Bazen de feryat ederek ağlamak, zurna, ney, kaval ve düdük gibişeylere, bunlar da feryat ederek ağlamaya işarettir.Ölü üzerine ücretle ağlayan kadınları görmek, halin değişmesine, evin harab olmasına, “Ölü üzerine bağırıp çağırarak ağlamak cahiliye işidir” hadis-İ şerifine göre, çirkin amelleri işlemeye işarettir.


Nablusi: Rüyada ölü üzerine feryad ederek ağlamak, va’za delalet eder. Bu ağlamayı dinlemek, kötü ve çok çirkin bir koku çıkan pis bir yeri açmaya delalet eder.
Bazı tabirciler, feryad ve bağırarak ağlamayı dinlemek, köpeklerin seslerine, ağlayan kadının sesi, ateş körüğünün sesine: def, zil, v.s. gibi şeylerin sesleri de feryad ederek ağlamaya delalet eder, dediler. Bazan da feryad ederek ağlayan kadının sesini dinlemek, tanbur, zurna ve oyun aletleriyle yapılacak düğün cemiyetine delalet eder.
Erkeklik ve dişiliği belli olmayan kadının ağlamasını işitmek, hiç bir halde iyi değildir.
Bir kimse rüyada bir yerde feryad edilerek ağlandığını görse, o yerde değişiklik, şum ve kötü tedbir meydana gelir. Bundan dolayı da o yer halkının cemiyeti dağılır.
Bir kimse rüyada feryad edip bağırarak, birisinin ölümünü ilan etse, eğer o adam maruf bir adamsa, o kimsenin o ölünün arkasında bir musibete düşmesine delalet eder.
Bir kimse, bir ölü veya başka bir şey üzerine bağırarak ağladığını ve çok mahzun olduğunu görse, ferah ve sürura delalet eder.
Bağırarak ağlamak, ağlayan kimse tarafından fitne uyandırmaya delalet eder. Bazan da bu şekilde ağlamak, hidayetten sapıklığa veya dinden dönmeye delalet eder. Bazan da feryad ederek ağlamak, zurna, ney, kaval ve düdük gibi şeylere, bunlar da feryad ederek ağlamaya delalet eder.

ölü üzerine ücretle ağlayan kadınları görmek, halin değişmesine, evin harab olmasına, «ölü üzerine bağırıp çağırarak ağlamak cahiliye işidir.» hadîs-i şerifine göre, çirkin amelleri işlemeye delalet eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle