Connect with us

Rüya

Rüyada Ördek Tabiri

Published

on

Rüyada Ördek tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Mal sahibi, güzel ve muhterem bir kadına, Beyaz ördek almak eline çokça mal ve mülk geçmesine, Ördeklerin
ötüşmesi kadınların ağlaşmalarına; yangın, su baskını vs. gibi üzüntülü durumlara, Ördek otlatmak soylu ve
büyük bir kavmin başına geçip onları yönetmeye ve bol dünyalık elde etmeye, Yabanördeği ticaret maksadı ile
yolculuk yapan kimselere, evcil ördekler eşe, hizmetçiye, bekçiye, mülke, aileye ve bazen üzüntüye delalet
eder.


Molla Cami: Rüyada ördek görmek, güzel, mal sahibi, şerefli bir kadın ile tabir edilir.Bir yerde ördeklerin sesli olarak Ötüşmeleri, kadınların sesli ve feryat edercesine ağlaşmaları ile tabir edilir.Ördekleri otlattığını gören kimse, şanlı ve büyük bir kavmin yüksek mevkilerinde bulunur ve onlar tarafından çokça mala nail olur.Bazı tabirciler, ördek görmeyi üzüntü ve keder sahibi bir sultan ile tabir ederler ki, bu sultan, deniz ve karaya hakim bir insandır.Yabani ördekleri görmek, kara ve denizde ticaretle yolculuk yapan kimselere üzerine işarettir. Evcil olanları görmek ise aile, üzüntü, zevce, mülk, cariye, köle veya bekçilere işarettir.Ördek görmek, bazen çok güzel veya şişman bir kadına, bazen de bir yerde bağırmaları ise yangın, boğulma ve ölümden dolayı üzüntü ve kedere işarettir. Beyaz ördek aldığını gören kimsenin eline çok mal mülk geçer.


Diyanet: Rüyada beyaz ördek görülmesi mala ve zenginliğe, siya ördek görülmesi hizmetçiye yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir ördek keserek etinden yediğini görmesi o kimsenin eşinden çok miras alacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında ördekleri otlattığını görmesi; o kimsenin şerefli bir toplumun yüksek mevkilerinde bulunduğuna ve onlar tarafından çokça sevildiğine yorumlanır.


Nablusi: Rüyada ördek görmek, güzel, mal sahibi, şerefli bir kadın ile tabir edilir.
Bir yerde ördeklerin sesli olarak ötüşmeleri, kadınların sesli ve feryad edercesine ağlaşmaları ile tabir edilir.
Ördekleri otlattığını gören kimse, şanlı ve büyük bir kavmin yüksek mevkilerinde bulunur ve onlar tarafından çokça mala nail olur.
Bazı tabirciler, ördek görmeyi üzüntü ve keder sahibi bir sultan ile tabir ederler ki, bu sultan, deniz ve karaya hakim bir insandır.
ördekler yabani ve evcil olurlar. Yabani ördekleri görmek, kara ve denizde ticaretle yolculuk yapan kimseler üzerine delalet eder. Evcil olanları görmek ise aile, üzüntü, zevce, mülk, cariye, köle veya bekçilere delalet eder.
Ördek görmek, bazan, çok güzel veya şişman bir kadına, bir yerde bağırmaları ise yangın, boğulma ve ölümden dolayı üzüntü ve kedere delalet eder. Beyaz ördek aldığını gören kimsenin eline çok mal mülk geçer.


Seyyid Süleyman: Kirmani demiştir ki: Ördek de, kaz gibi zengin ve asil bir insanla yorumlanır. Sürülerle ördek ve kaz görmek: ucuzluk ni’met ve berekettir. Az sayıda ördek ve kaz, aileyle yorumlanır.
Cafer-i Sadık’a göre bu rüya, mal ve zengin zevcedir. Rüyasında bunu kesip yiyene karısından mal kalır. Siyah ördek cariyeyi, beyaz ördek zevceyi temsil eder. Bkz. Yaban Ördeği.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar