Connect with us

Rüya

Rüyada Ot Tabiri

Published

on

Güzel kokulu ot satan kimseyi görmek kaza ve kadere razı olar olgun birkimseye delalet eder.
(Ayrıca Bakınız; Çayır, Çimen, Mera,Yeşillik.)


Molla Cami: Rüyada görülen ot, iyilik ve hayırdır. Kendi avucu içinde ot bittiğini gören kimse hanımını başkası ile görür.Avucunun dışında ot bittiğini gören kimse ölür ve kabrinde ot biter. Mescit ve ev gibi yerlerin dışında otun bittigini görmek, evlilikle olan akrabalığa işarettir.Üzerinde ot bittiğini ve bu otun da kulağını ve yüzünü örtmediğini görmek, ucuzluk ve bolluğa erişmektir.


Nablusi: Rüyada görülen ot, dince iyilik ve hayırdır.
Kendi avucu içinde ot bittiğini gören kimse hanımını başkası ile görür. Avucunun dışında ot bittiğini gören kimse ölür ve kabrinde ot biter.
Mescid ve ev gibi yerlerin dışmda otun bittiğini görmek, evlenmekle olan akrabalığa delalet eder.
Üzerinde ot bittiğini ve bu otun da kulağını ve yüzünü örtmediğini görse, ucuzluk ve bolluğa nail olur.
Otun, halkm ellerinde ve su kanallarında aktığım görmek, senenin ucuzluk ve.bolluğuna delalet eder.
Vücutta otun bitmesi zenginlik ve faydadır. Vücuda zarar verecek yerde otun bitmesi kötüdür. Ancak rüyayı gören hasta ise ölür.
Ot insanın dünyada nail olduğu ve Allah’ın ona taksim ettiği hayvanların geçinecekleri rızıklardır. Zira ottan, et, süt, kaymak, yağ, yün, bal ve kü meydana gelir. Ot canlı varlıkların kendisiyle yaşadığı su gibidir.
Ot topladığını yahut yediğini görse, o kimsenin durumuna bakılmalıdır: Fakir ise zengin olur, zengin ise malı artar. Dünyayı terket-miş ise yeniden dünyaya meyleder ve bununla fitneye düşer.
Mubah olan ot, kötü rızık ve adi bir yaşantıdır.


Seyyid Süleyman: İbn-i Şirin demiştir ki: Reyhanları ve diğer güzel kokulu otları toplanmış görmek; üzüntüye işarettir. Otlar az ise, gam çabuk zuhur eder. Çok ise, sıkıntı geç gelir. Sarı renkli olanlar, hastalığa, beyaz, yeşil ve mavi olanlar ise, mal, ni’met, evlat ve evliliktir. Herhangi bir dikenli ot görmek; iyi değildir. Hayvanlara dikenli ot yedirmek zarara işarettir.
Halk arasında makbul sayılan bir ot cinsini biçmek hayırdır. Aksi ise şerre delalettir. Yerde ne oldukları anlaşıla-mayan otlar din ve devamlılıkla ve insanlarla yorumlanır.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle