Connect with us

Rüya

Rüyada Paça Tabiri

Published

on

Rüyada Paça tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Eti yenen hayvanların paçasını görmek mala, paça yemek yetim malını yahut şerefli insanların malını yemeye;
Paçayı temizlemek zahmeti gidermeye, vergi memuruna yahut zulmen para toplayan kimseye; Pantolon
paçası – temiz ve ütülü ise- hayra; yırtık, kirlii, çamurlu ve buruşuksa üzüntü ve kedere delalet eder.


Molla Cami: Bir kimse rüyasında paça yiyip kemiklerini de emdiğini görse, yetim malı yer. Bazı tabirciler derler ki, paça yediğini gören, insanlann en şereflilerinin malını yer. Çünkü paça maldır. Koyun ise insanların mallarının enşereflisidir.


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında paça yediğini görmesi; o kimsenin gücünün gittikçe artacağına ve girişeceği işlerin hepsinden kesin sonuçlar alacağına, bir başka yoruma göre de kişinin rüyasında paça görmesi veya yemesi; o kimsenin birtakım maddî ve manevî sıkıntılarının artacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında donmuş, paça peltesi yediğini görmesi; o kimsenin işlerinden tahmin edilenin üzerinde randıman alacağına, kişinin rüyasında bir paça dükkânına girdiğini görmesi; o kimsenin kısa süre sonra zengin olacağına, kişinin rüyasında bir sakatatçıdan paça kemiği satın aldığını görmesi; düşmanlarına üstünlük sağlayacağına delildir.


Nablusi: Bir kimse rüyasında paça yiyip kemiklerini de emdiğini görse, yetim malı yer. Bazı tabirciler derler ki, «paça yediğini gören, insanların en şereflilerinin malını yer. Çünkü paça maldır. Koyun ise insanlann mallarının en şereflisidir.»

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar