Connect with us

Rüya

Rüyada Pars Tabiri

Published

on

Rüyada Pars tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Sadakat ve düşmanlığını açığa vurmaktan sakınan düşmana, Parsla mücadele etmek, böyle bir kimseyle
mücadele etmeye, Pars görmek bazen şeref ve yüceliğe, parsla av avladığını yahut sadece bir parsı olduğunu
görmek rızka, şeref ve itibar sehibi kimse olmağğa delalet eder.


Molla Cami: Rüyada pars görmek, izzet ve yüceliğe ve simsarlık etmeye işarettir. Pars, düşmanlığı ve sadakatini açığa vurmayan tereddütlü bir düşmandır. Rüyada parsla mücadele ettiğini gören kimse, öyle bir insanla mücadele eder. Bir kimse bir parsı olduğunu ve onunla av avladığını görse, rızık elde eder, aziz ve şerefli olur.


Nablusi: Rüyada pars görmek, izzet ve yüceliğe kızarak ve çekinerek simsarlık etmeye delalet eder. Pars, düşmanlığı ve sadakatini açığa vurmayan ve mütereddit bir halde bulunan bir düşmandır.
Rüyada parsla mücadele ettiğini gören kimse, öyle bir insanla mücadele eder. Bir kimse kendisinin bir parsı olduğunu ve onunla av avladığını görse, o kimsenin rızkı erişeceğine aziz ve şerefli olduğuna delalet eder.


Seyyid Süleyman: İbn-i Şirin’e göre pars, öfkesini saklayamayan düşmandır.
Cabir’ül Mağribi demiştir ki: Bir parsı öldüren veya etini yiyen, düşmanını kahreder ve onun malını alır. Pars derisi, kılı ve kemiği; düşmandan mal kazanmaktır. Bir parsa binen, düşmanına üstün gelir ve onu hükmü altına alır. Bir parsı sırtına yüklenen, düşmanın yükünü çeker. Bir parsın kendisini yüklendiğini, kucakladığını, diliyle yaladığını veya onunla öpüştüğünü gören; düşmanıyla kavga eder.
Ebu Said’ül Vaaz şöyle diyor: Bir parsla beraber yemek yiyen, düşmanından muhafaza olur ve ondan menfaat temin eder. Bir pars tarafından ısırılmak, yaralanmak, düşmandan zarar görmektir. Bulunduğu yerde çok sayıda pars görmek; düşmanın vereceği hasarın büyüklüğüne delalet eder.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle