Connect with us

Rüya

Rüyada Sadaka Tabiri

Published

on

Rüyada Sadaka tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Molla Cami: Rüyada sadaka vermek, korku ve endişeden emin, bela ve afetten kurtulmaya işarettir.


Seyyid Süleyman: Kirmani demiştir ki: Rüyada sadaka vermek; korkudan kurtulmak, her türlü beladan muhafaza olmaktır.
Cabir’ül Mağribi’ye göre sadaka veren, hastaysa; şifaya, hapisteyse; hürriyetine kavuşur. Günahkarsa; tevbe eder. Kafirse, müslüman olur. Bu rüya saadet ve baht açıklığıdır.
Abdulgani’en Nablusi, yukarıdaki yorumlardan başka şunları söylüyor: Rüyada tasadduku caiz olmayan ölmüş havan vb.ni sadaka olarak vermek; tedbirsiz davranmaya işaret eder. Bu rüyayı gören; kötülüğe kötülükle, günaha günahla mukabele eder. Tasadduku caiz olan bir şeyi sadaka olarak vermek; bol rızk, bereket ve tevbedir. Zengin birine sadaka vermek; onun sadakaya muhtaç olacağına işarettir.
İbn-i Kesir, sadaka vermeyi; hasetçiyi (kıskanç insanı) çatlatmak, düşmanı çıldırtmak şeklinde nitelemektedir.
Bu rüya, büyük alimlere yakın olmaya da delalet eder. Sadaka istenildiği zaman verdiğini gören alim, ilminden halkı faydalandırır. Bu her meslek için böyledir. Rüya sahibi sultansa; ülkesinin sınırları genişler. Bir miskini doyuran, korku ve gamdan kurtulur.
Sadaka verdiğini gören alimse ilminden kazanır. Melik veya vezirse şanı artar. Zina eden bir kadına yahut bir hırsıza sadaka vermek, tevbe etmelerine işarettir. (Ayrıca Bkz. Zekat vermek.)


Guncel: Rüyada verilen sadaka güzel bir işarettir. İstemeden ve zorla verdiğini görmek ise yaklaşan kötülüğü simgeler.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle