Connect with us

Rüya

Rüyada Şair Tabiri

Published

on

< Rüyada Şair tabiri ile alakalı yorumları öğren. İhya: Bedii duyguları işleyen, içi hikmet ve güzel duygularla dolu şiirleri olan şairi yahut onun şiirini görmek hidayete,
hikmete, ilme ve yüksek rütbeye; mimar kimseye, Şiirlerinde sapık duygu ve düşünceleri işleyen şair, kötülüğü
emreden ve faket iyilikten yasaklayan, insanları azdıran ve yapmadığını söyleyen kimseye delalet eder. (
Ayrıca Bakınız; Şiir.)
Molla Cami: Rüyada şair görmek, kötülükle emir, iyilikten nehyetmeye ve davasında yalancı olan bir adama işarettir.Bazen de, zina etmeye, İçki içmeye ve ödemesi lazım gelen borca işarettir.Eğer rüya sahibi gördüğü şairden Cenab-ı Hakkı tevhide yahut Peygamberimizi (S.A.V.) medhe dair şiir ezberlerse veya rüya sahibi şair oldugunu görse, ilim, hidayet ve büyük bir rütbeye nail olur.Rüyada görülen şair, yapmadığı bir şeyi söyler.
Diyanet: Bir kimsenin rüyasında şair görmesi; o kimsenin yaptığı işleri sözlerine uymayan, dış görünüşü ile iyi olmasına rağmen içi fesat ve fitne dolu bir kimse olduğuna delalet eder.
Nablusi: Rüyada şair görmek, sözleri bir birine ilave ederek bir araya getirmeye, kötülükle emir, iyilikten nehyetmeye ve davasında yalancı olan bir adama delalet eder. Bazen da, zina etmeye, içki içmeye ve ödemesi lazım gelen borca delalet eder.
Eğer rüya sahibi gördüğü şairden bilgiye veya Cenab-ı Hakkı tevhide yahut Peygamberimizi (S.A.V.) medhe dair şiir ezberlerse, veya rüya sahibi şair olduğunu görse, ilim, hidayet ve büyük bir rütbeye nail olur. Rüyada görülen şair, yapmadığı bir şeyi söyler.
Seyyid Süleyman: Bu rüya; içi dışına uymayan, günahkar bir insanla tabir olunur.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle