Connect with us

Rüya

Rüyada Sakız Tabiri

Published

on

< Rüyada Sakız tabiri ile alakalı yorumları öğren. İhya: Sakız çiğnemek tartışma, şikayet gibi şeylere, yanlış ve istenmeyen bir şey yapmaya delalet eder.
Molla Cami: Bir kimse rüyada sakız çiğnediğini görse, yanlış ve istenilmeyen bir iş yapar. Bazı tabirciler, sakız çiğnediğini gören kimse, münakaşa, şikayet ve bunlar gibi şeylerde o kimseden çok söz edilir.
Diyanet: Bir kimsenin rüyasında sakız çiğnediğini görmesi, o kimsenin bir konu etrafında çok konuştuğuna ve bundan dolayı da herkesi kendisinden usandırdığına yorumlanır.
Nablusi: Bir kimse rüyada sakız çiğnediğini görse, yanlış ve istenilmeyen bir iş yapar. Çünkü sakız çiğnemek lut kavminin işidir. Bazı tabirciler, sakız çiğnediğini gören kimse, münakaşa, şikayet ve bunlar gibi şeylerde o kimseden çok söz edilir.
Seyyid Süleyman: İbn-i Şirin diyor ki: Rüyada çengel sakızı çiğnemek; hakkında dedikodu yapılan malla yorumlanır. Çengel sakızını çiğnemeden yutan, malını çabucak israf eder. Çengel sakızını bir yere koyduğunu gören, malını kaybeder. Sakız çiğneyen bir neticeye bağlanmayacak uzun konuşmalar yapar. (Ayrıca Bkz. Mastika Sakızı.)

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar