Connect with us

Rüya

Rüyada Sapan Tabiri

Published

on

Rüyada Sapan tabiri ile alakalı yorumları öğren.

İhya: Elçi ve sefire, mütevellinin görevden alınmasına, mahzurlu şeylerden men etmeye, Birine sapanla taş atmak,
kırıcı ve ağır bir üslupla o kimseyi doğru bir işe davet etmeye, Elinde boş pasan görmek, doğru bir işite söz
söyleme isteğine, Taş atılmayan sapann tövbe etmeye, kendini günahlardan tamanen uzaklaştırmaya delalet
eder. (Ayrıca Bakınız; Taşlamak.)


Diyanet: Bir kimsenin rüyasında bir adama sapanla taş attığını görmesi; o kimsenin sert ve katı olarak kalp kırıcı bir sözle taş attığı insanı, doğru bir işe davet edeceğine yorumlanır. Bir başka yoruma göre rüyanızda sapan görmeniz; devamlı bir şekilde içinizin sıkıldığına ve bundan dolayı da ne yapacağınızı şaşırdığınıza işaret eder. Bazı tabircilere göre: Bir kimsenin rüyasında taş atılmayan sapan görmesi; o kimsenin tövbe edeceğine, günahtan kendisini tamamıyla çekeceğine delalet eder.


Nablusi: Rüyada görülen sapan, hastanın yanına gelirse hastanın yerinden çıkaralmasına delalet eder. Bazan sapan, mütevelli’nin vazifeden alınmasına veya mahzurlu şeylerden menetmeye ya da elçi ve sefire delalet eder.
Rüyada bir adama sapama taş attığını gören kimse, sert ve katı olarak kalb kırıcı bir sözle taş attığı insanı, doğru bir işe davet eder.
Bir kimse rüyada kadınların kendisine taş attıklarını görse, sihirbazlar o kimse hakkında sihir yaparlar. Sapan, sıkıcı olan hak bir sözdür.
Rüyada elinde boş bir sapan bulunduğunu gören kimse, doğru bir işde söz söylemek ister.
Bazı tabirciler, taş atılmayan sapan, rüya sahibinin tevbe etmesine, masiyet ve günahtan kendisini bütün bütüne çekmesine delalet eder, dediler.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar