Connect with us

Rüya

Rüyada Sarhoşluk Veren Şeyler Tabiri

Published

on

< Rüyada Sarhoşluk Veren Şeyler tabiri ile alakalı yorumları öğren. İhya: Malda, evlatta ve evin hanımında bulunan şüpheli durumlara, Böyle bir şeyi içmek dayak yemeye, günah
işlemeye, tövbesini bozmaya ve haram mala delalet eder.
Molla Cami: Rüyada sarhoşluk veren şeyleri görmek, malda evlatta ve hanımda bulunan şüpheye işarettir.Rüyada sarhoşluk veren şeyi içmek uyanıkken dövülmeye veya dönücü bir adama işarettir.Dan, arpa va buğdaydan yapılmış sarhoşluk veren içkiyi içmek, dinin veya hanımın bozukluguna yahut islam dininden çıkmaya ya da yapılan tövbenin bozulmasına işarettir.
Buğdaydan yapılan ve sarhoşluk veren içki ise haramdır. Yahut dandan yapılmıştır. Dan ise yenilecek şeylerdendir, Bazen bu rüya, buğday, hurma, üzüm ve dannın ucuzlayacagina ve bollanacağına işarettir.At sütünden yapılan sarhoşluk veren kırmızı içmek, haram mala işarettir.
Nablusi: Rüyada sarhoşluk veren şeyleri görmek, mal, evlad ve zevcelerde bulunan şüphelere delalet eder.
Rüyada sarhoşluk veren şeyi içmek uyanıkken dövülmeye veya dövücü bir adama delalet eder. Çünkü, sarhoşluk verici şeyleri içmede had vurulur.
Dan, arpa ve buğdaydan mamul sarhoşluk veren şeyi içmek dinin veya zevcenin bozulmasına yahut İslam dininden çıkmaya ya da yaptığı tevbeyi bozmaya delalet eder. Çünkü, o sarhoşluk veren şey ya buğdaydan yapümıştır. Buğdaydan yapılan ve sarhoşluk veren şey ise haramdır.
Yahut darıdan yapılmıştır. Darı ise yenilecek şeylerdendir. Bazan bu rüya, buğday, hurma, üzüm ve darıda ucuzluk ve bolluğa delalet eder.
At sütünden yapılan kımızı içmek, haram mala delalet eder. Özellikle sarhoş etmiş ve içki içildiği gibi bir yere toplanılarak içilmişse, tabir içki içmenin tabiri gibidir.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar