Connect with us

Rüya

Rüyada Sarımsak Tabiri

Published

on

< Rüyada Sarımsak tabiri ile alakalı yorumları öğren. İhya: İzüntü ve kedere, kötü bir isimle anılmaya, hayrı şerre tebdil etmeye, kötü ve haram mala, Hastanın sarmısak yemesi şifa bulmasına, Pişmiş sarmısak yemek kötülüklerden tövbe etmeye, hatalı yoldan dönmeye, Sarmısağı köküyle birlikte topraktan çıkarmak, akkraba cihetinden gelecek zarara delalet eder.
Molla Cami: Rüyada sarımsak,haran ve kötü mala ve çirkin söze işarettir. Rüya sahibi hayrı, şerre çevirir. Bundan dolayı, sarmısak yedigini gören kimse,kötü bir isimle anılır. Yediği sarmısak pişmiş ise kötülüklerden tövbe eder vehatadan döner.
Sarmısak yemek, yalnız hasta için hayırdır.Sarmısağı kökünden çıkardığını gören kimseye akrabalan tarafından bir zarar ulaşır. Kökünden çıkarılan soğanın tabiri de böyledir. Bazıları da,soğan ve sarmısak, üzüntü ve kederdir demişlerdir.
Diyanet: Rüyada sarımsak görülmesi dedikoduya işaret eder. Bir kısım tabirciler de rüyada sarımsak görülmesini haram mala işaret saymışlardır.
Bir kimsenin rüyasında pişmiş sarımsak yediğini görmesi; o kimsenin günahlarından dolayı tövbe etmesi lazım geldiğine yorumlanır. İbn-i Kesîrîn yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında sarımsak görmesi; o kimsenin gıybet edeceğine işaret eder.
Nablusi: Rüyada sarımsak, haram ve kötü mala ve çirkin söze delalet eder. Rüya sahibi hayrı, şerre tebdil eder. Bundan dolayı, sarımsak yediğini gören kimse, kötü bir isimle yad edilir.
Yediği sarmısak pişmiş ise kötülüklerden tevbe eder ve hatadan döner. Sarmısak yemek, yalnız hasta için hayırdır. Kökten sarımsağı yerinden çıkardığını gören kimseye akrabaları tarafmdan bir zarar erişir.
Kökünden çıkarılan soğanın tabiri de böyledir. Bazıları da, soğan ve sarmısak, üzüntü ve kederdir demişlerdir.
Seyyid Süleyman: Sarmısak, haram mal ve çirkin sözdür. Pişmiş sarmısak yiyen, tevbe eder. Pırasa da sarmısak gibi tabir edilir. Pırasa tohumu, haram mala delalet eder. Bazılarına göre sarmısak kabuğu, mal ümidiyle dalkavukluk etmeye delalettir.
Kirmani’ye göre sarmısak, gıybettir. Rüya sahibi dindarlardan ise, rüya hayırdır.
Cabir’ül Mağribi şöyle diyor: Sarmısak; üzülmek ve ağlamaktır. Yenirse, zararı daha az olur.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle