Connect with us

Rüya

Rüyada Sarp Yokuş Tabiri

Published

on

< < Rüyada Sarp Yokuş tabiri ile alakalı yorumları öğren. İhya: Bakınız; Yokuş. Molla Cami: Rüyada ihtiyacı için sarp bir yokuşa çıktığını gören kimse,rüyadaki azmi rüsbetinde dünya veya ahiretini kazanmaya gayret gösterir.Bazen de sarp yokuş kalın kafalı bir kadına veya gönül okşamak Suretiyle yola getirilen zorba adama işarettir.Bazen sarp yokuş kendilerinden mal ve canı hakkında emniyet edilmez arkadaş ve ortağa işarettir. Bazen de sarp yokuş: “Fakat o sarp yokuşa saldıramadı.” ayetine göre kişiyi tehlikelerden kurtaran bir işe işarettir.
Sarp yokuşlar, hayırsız, sıkıntılı ve tehlikeli şeylere işarettir. Oraya çıkmak da böyledir. Rüyada sarp bir yokuştan inmek ise, bütün bunlardan selamete ermektir. Bazen, sarp yokuş görene, azap edilir ve haddi bildirilir.Rüyada sarp bir yokuşa çıkmak, ilim tahsil etmeye, güzel siyaset yapmaya,sözünde durmaya, veya iyi bir muamele yapmak Suretiyle rüya sahibinin kadrinin yükselmesine işarettir.
Eğer rüyada sarp bir yokuşun zirvesinden ta dibine kadar düştügünü görse,iyi olan durumunu kaybeder, dinden dönme noktasına gelir.Bir insanın rüyada sarp yokuşu veya küçük bir tepeye ya da dam ve bunlar gibi şeyler üzerine çıktığını görmesi, o insanın istediği ve arzu ettiğiihtiyaçlarım elde etmesine alamet sayılır.Bir kimse bir tepeden veya köşkten yahut dağdan indigini görse, arzu ettiği şeyi tamamlayamaz.
Diyanet: Bir kimsenin rüyasında ihtiyacından dolayı sarp bir yokuşa tırmandığını görmesi; o kimsenin azmi ve gayreti nispetinde dünya ve âhiretini kazanmaya önem vereceğine delaletle tabir olunur. Bazı tabircilere göre: Bir kimsenin rüyasında sarp bir yokuşa tırmandığını görmesi; o kimsenin birtakım ilmi çalışmalar yapacağına ve güzel bir siyaset sergileyeceğine yorumlanır.
Nablusi: Rüyada ihtiyacı için sarp bir yokuşa çıktığını gören kimse, rüyada azmi nisbetince dünya veya ahiretini kazanmaya gayret gösterir. Bazan da sarp yokuş kalın kafalı bir kadına veya gönül okşamak suretiyle yola getirilen zorba adama delalet eder.
Bazan sarp yokuş kendilerinden mal ve cam hakkında emniyet edilmez arkadaş ve ortağa delalet eder. Bazan da sarp yokuş: «Fakat o sarp yokuşa saldıramadı.» (Sure-i Beled, ayet 11.) mealindeki ayetin işaretine göre kişiyi tehlikelerden kurtaran bir işe delalet eder.
Bazan da sarp yokuşlar, hayırsız, sıkıntılı ve tehlikeli şeylere delalet eder. Oraya çıkmak da böyledir. Rüyada sarp bir yokuştan inmek ise, bütün bunlardan selamete ermektir.
Bazan sarp yokuşlar azap ve haddinin bildirilmesine delalet eder. Bazan da hayvan ve zevce veya cariye ya da köprü gibi şeylere delalet eder.
Rüyada sarp bir yokuşa çıkmak, bazan da ilme çalışmaya, güzel bir siyaset tatbik etmeye, hikmetli bir şeye kavuşmaya, güzel bir yol takip etmeye, sözünde durmaya, veya. iyi bir muamele yapmak suretiyle rüya sahibinin kadrinin yükselmesine delalet eder.
Eğer rüyada sarp bir yokuşun zirvesinden ta dibine kadar düştüğünü görse, o kimsenin kadir ve şanının düşmesine veya bulunduğu durumun kendisinden gitmesine yahut dininden dönmesine ya da önceki haüne dönmesine delalet eder.
Bir insanın rüyada sarp yokuşu veya küçük bir tepeye ya da dam ve bunlar gibi şeyler üzerine çıktığını görmesi., o insanın istediği ve arzu ettiği ihtiyaçlarma kavuşmasına delalet eder.
Rüyada sarp bir yokuşa düz bir şekilde çıkmak meşakkat olduğundan bunda hayır yoktur.
Bir kimse bir tepeden veya köşkten yahut dağdan indiğini görse, arzu ettiği şeyi tamamlayamaz.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar