Connect with us

Rüya

Rüyada Sikkeli Altın Tabiri

Published

on

Rüyada Sikkeli Altın tabiri ile alakalı yorumları öğren.

Nablusi: Rüyada görülen eski sikkeli altın ihlas, din ve ilimdir.
Bir sikkeli altın, güzel yüzlü çocuktur. Birtakım sikkeli altınlar, defnedilmiş mal, hikmet, velayet ve şahitlik yapmaktır.
Bir altını zayi ettiğini gören kimsenin çocuğu ölür yahut farz namazlarım terkeder.
Altın ve gümüş, Allah’ın (C.C.) mührü ve şeytanın oku ve insanların ona olan ihtiyaç ve mecburiyetidir. Evine yükler ile taşıdığı altınlar, evine naklolunacak mala delalet eder.
Bir kimsenin halka dağıttığı altınlar, halka dağıtacağı borç paralara delalet eder.
Bir kimsenin rüyada, elinde bir altının olduğunu görmesi, bir şeyde bir adama ona itimad etmesi ve o şeyi getirip o adama vermesine delalet eder.
Tam ayar olmayan altın, yalan olan borçtur. Üzerleri yaldızlanmış altınlar, borcun azlığma ve yalanına delalet eder.
Rüyada bir kimse üzerine altın saçmak, kötü ve yalan söz işitmeye delalet eder.
Altınlardan beş tanesi beş vakit namazdır. Bundan dolayı bir altın zayi ettiğini gören, bir vakit namazı terkeder.
Bir altmı yuttuğunu gören kimse, emanete hiyanet eder.
İbn-i Sirin’in, altınları kitap ile tabir ettiği rivayet edilmiştir. Çünkü altının iki tarafı da yazılıdır. Bazan da altınlar, insanlardan iki yüzlü kimseye yahut hiç kimseyle devam ve sebatı olmayan arkadaşa delalet eder.
Bazan altın, sevgiliye, bazan da yardımcıya ferahlık veren hayra delalet eder.
Bazı kere altınlar, ilimlere, îmana, hidayete ve sultanın hizmetinde bollanmaya delalet eder, «yüz» ve «yüz» sayısı gibi maruf altınların sayısı çift olursa ilme, bilhassa güçlükle ve alın teriyle meydana gelecek mala delalet eder.
Bir insanın rüyada altınları başkasına vermesi yahut kendisinden zayi olmaları o insandan üzüntü ve kederin gitmesine delalet eder, denilmiştir. Eğer rüyada altınları alsa, o kimse emanet olan bir şeyi kabul eder.
Rüyada görülen altınlardan dörde kadar olan iyidir. Dört adet altın, kadınlar tarafından sözdür. Fazlası düşmanlıkla maldır.
Bir kimse bilinen altınlara rastgeldiğini görse, altınların sayısı miktarınca üzüntü ve kederdir. Eğer altınların sayısı bilinmiyorsa, üzüntü ve keder şiddetli olur.
Bir kimse, birisinin kendisine altın verdiğini görse, o adamın mazlum olduğuna, eğer aldığı altınları başkasına vermişşe yahut o altınları, kesilmiş oldukları halde başka birisinin yanında görse, düşmanlık ve münazaaya delalet eder.
Bir kimse kendisine nakışlı bir altın verildiğini görse o kimseye ailesinden veya işini mühim saydığı kimse tarafından kötü gördüğü bazı şey isabet eder.
Bir kimse, bir ölünün kendisine altınlar verdiğini görse, o kimse zulümden halas olur. ölüye bir şey verdiğini fakat ölünün almadığını gören kimse zulmetmekten veya zulmedilmekten korksun.

Advertisement
Advertisement

En Çok Okunanlar


takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle